X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Częściowy powrót ograniczeń. Tomasz Truskawa: władze muszą dostosowywać reakcję do sytuacji

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 22:02
- Okazuje się, że wirus jest na tyle nieprzewidywalny i groźny, że działania władz muszą być dostosowane do aktualnej sytuacji. Mamy do czynienia ze znaczącym wzrostem zakażeń, zatem działania muszą uwzględniać ten czynnik - powiedział Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa, odnosząc się do ograniczeń ogłoszonych dziś przez ministra zdrowia.
Tomasz Truskawa
Tomasz TruskawaFoto: PR24/tb

Minister zdrowia Adam Niedzielski zdecydował, że na Warmii i Mazurach do nauczania zdalnego wrócą uczniowie klas 1-3 oraz zamknięte zostaną galerie czy instytucje kultury. Decyzję podjęto dlatego, że sytuacja epidemiczna w kraju jest zróżnicowana. Szef resortu zdrowia podkreślił, że w skali kraju najbardziej niepokojąca sytuacja jest właśnie w woj. warmińsko-mazurskim. W związku z tym od soboty na terenie Warmii i Mazur będą obowiązywały nowe zasady epidemiczne.

małe przedsiębiorstwa zamknięte kryzys biznes koronawirus epidemia 1200.jpg
Regionalizacja ograniczeń. Mateusz Kosiński: to powinno obowiązywać już od dawna

"Dostosowanie do sytuacji"

Gość Polskiego Radia 24 zauważył, że reakcje władz muszą być dostosowywane do aktualnej sytuacji związanej z COVID-19 i jego kolejnymi mutacjami. - Okazuje się, że wirus jest na tyle nieprzewidywalny i groźny, że działania władz muszą być dostosowane do aktualnej sytuacji. Mamy do czynienia ze znaczącym wzrostem zakażeń, zatem działania muszą uwzględniać ten czynnik - powiedział.

- W jakiś sposób pewne obszary polskiej gospodarki zostały poluzowane dwa tygodnie temu i okazuje się, że nie wszędzie mogą być one stosowane. Taką mamy sytuację. Wirus nie jest zjawiskiem, z którym mamy do czynienia od dawna, więc wszystkie jego mutacje i formy muszą spotykać się z odpowiednią reakcją władz - podkreślił.

Czytaj także:

Tomasz Truskawa pozytywnie ocenił model regionalnej reakcji na sytuację epidemiczną. - Wydaje się, że reakcja modelowana pod względem obszarowym jest jak najbardziej prawidłowa. Pewnie, że przedsiębiorcy z regionu warmińsko-mazurskiego nie są z tego powodu szczęśliwi, ale chodzi tutaj o ludzkie zdrowie, a często i życie - powiedział.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
22:57 PR24_mp3 2021_02_24-21-35-03.mp3 Tomasz Truskawa o częściowym powrocie ograniczeń ("Północ-Południe")

***

Audycja: "Północ południe"

Prowadzący: Mateusz Drozda

Gość: Tomasz Truskawa (publicysta, Stowarzyszenie Wolnego Słowa)

Data emisji: 24.02.2021

Godzina: 21:35

dz

Czytaj także

Jest plan wychodzenia z lockdownu w Wielkiej Brytanii. Wracają muzyczne festiwale

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 18:21
Tegoroczne edycje muzycznych festiwali w Reading i Leeds odbędą się - poinformowali w środę ich organizatorzy. To pierwsze festiwale, które ogłosiły powrót po przedstawieniu w poniedziałek przez premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona planu wyjścia z lockdownu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kroki adekwatne do sytuacji". Epidemiolog o nowych obostrzeniach na Warmii i Mazurach

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 19:00
- Jeśli nie podjęlibyśmy odpowiednich kroków, to co tydzień moglibyśmy mieć podwajanie się liczby zakażeń koronawirusem - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Maria Gańczak, epidemiolog z Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile szkół podstawowych i przedszkoli pracuje stacjonarnie? MEiN pokazało dane

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 20:05
- W 14 101 szkołach podstawowych w klasach I-III w nauka w środę była prowadzona w trybie stacjonarnym - poinformowało MEiN, podając, że chodzi o 97,6 proc. szkół podstawowych. W 76 podstawówkach w klasach I-III nauka odbywała się w trybie zdalnym, a w 266 w trybie mieszanym.
rozwiń zwiń