X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Smutna laurka". Dr Rydliński o braku kompromisu ws. wyboru nowego Rzecznika Praw Obywatelskich

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 13:00
- Nie potrafimy się porozumieć, znaleźć kandydata, który pogodziłby interesy prawicy i lewicy. Jest to odprysk dużego konfliktu politycznego - mówił w Polskim Radiu 24 dr Bartosz Rydliński, politolog z UKSW. 
Dr Bartosz Rydliński
Dr Bartosz Rydliński Foto: PR24

W czwartek na posiedzeniu Senat ma podjąć decyzję, czy zgodzi się na powołanie Piotra Wawrzyka na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Jednak poparcie Wawrzyka przez senacką większość jest niemal wykluczone; decydujące mogą okazać się głosy senatorów niezrzeszonych.


posiedzenie Senatu pap 1200.jpg
Senat rozpoczął posiedzenie. Wśród tematów wybór RPO, ustawa o służbie dyplomatycznej i 14. emeryturach

Gość Polskiego Radia 24 przypomniał, że gdy opozycja wygrała bój o Senat tzw. paktem senackim, jasne stało się, że wybór Rzecznika Praw Obywatelskich stanie się problematyczny. - Byłem zdziwiony, że PiS nie wysłało wtedy kompromisowego sygnału do marszałka Tomasza Grodzkiego, by starać się dogadać. Brak zgody na wybór RPO jest dla nas smutną laurką, jako państwa i społeczności. Nie potrafimy się porozumieć, znaleźć kandydata, który pogodziłby interesy prawicy i lewicy. Jest to odprysk dużego konfliktu politycznego - powiedział dr Bartosz Rydliński. 

Politolog podkreślił też, że stanowisko RPO jest wpisane w demokratyczną rzeczywistość państw prawnych. - To jest ważny urząd. Warto również pamiętać, że kiedyś będzie kolejny RPO. Niektóre urzędy powinny być ponadpartyjne. Na obsadzanie stanowisk powinny się godzić wszystkie partie polityczne bez względu na poglądy. To jest w interesie nas wszystkich jako narodu - podsumował dr Rydliński.

Sejm powołał w styczniu kandydata PiS i wiceszefa MSZ Piotra Wawrzyka na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Wybór ten, zgodnie z przepisami, musi jeszcze zaakceptować Senat. Jeżeli Senat odmówi wyrażenia zgody na powołanie rzecznika, Sejm powołuje na to stanowisko inną osobę.

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Północ-Południe"
Prowadzący: Ryszard Gromadzki
Gość: dr Bartosz Rydliński 
Data emisji: 17.02.2020
Godzina emisji: 12.37

PR24

Czytaj także

Senat rozpoczął posiedzenie. Wśród tematów wybór RPO, ustawa o służbie dyplomatycznej i 14. emeryturach

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 12:32
W środę po godz. 11 Senat rozpoczął trzydniowe posiedzenie. W porządku obrad zaplanowano głosowania ws. powołania prof. Piotra Wawrzyka na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich i ustawy o służbie zagranicznej, która zakłada stworzenie nowej funkcji Szefa Służby Zagranicznej i zmianę naboru kadr.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nieobsadzony urząd RPO to stan niepożądany". Pęk apeluje o poparcie prof. Wawrzyka

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 12:13
- Senatorowie PiS będą popierać kandydaturę prof. Piotra Wawrzyka na nowego RPO. Namawiamy senatorów większości, aby przyłączyli się do poparcia tej kandydatury - mówił wicemarszałek Senatu Marek Pęk (PiS).
rozwiń zwiń