X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Na Wyspach wygrała ideologia". Jacek Karnowski o śmierci Polaka w Plymouth

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2021 14:00
- Nie wiadomo, może gdyby brytyjski szpital nie pozbawił Polaka jedzenia i wody, to ten dalej by żył, a może nawet wrócił do zdrowia. Nie takie rzeczy widziała nauka - powiedział w Polskim Radiu 24 redaktor naczelny tygodnika "Sieci" Jacek Karnowski.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: BasPhoto/ Shutterstock

Zmarł Polak, który od listopada 2020 roku przebywał w stanie wegetatywnym w szpitalu w Plymouth. Sprawa jego podłączenia do aparatury podającej mu wodę i pożywienie była przedmiotem sporu sądowego.

Posłuchaj
21:01 _PR24_AAC 2021_01_27-12-36-59.mp3 "Na Wyspach wygrała ideologia". Jacek Karnowski o śmierci Polaka w Plymouth (Temat Dnia/Gość PR24)

 

szpital anglia opieka free shut 1200 .jpg
"Naszym obowiązkiem jest chronić życie do samego końca". Prof. Ryba o śmierci Polaka w Plymouth

"Do gry weszła ideologia"

Jacek Karnowski wskazuje, że doszliśmy do granicy tego, co możliwe w ramach umów międzynarodowych. - Determinacja rządu ws. Polaka umierającego w brytyjskim szpitalu była olbrzymia i możemy być dumni, że Rzeczpospolita Polska do końca walczyła o swojego obywatela - tłumaczy.

Gość Polskiego Radia 24 zwraca uwagę na to, że Wielka Brytania niezbyt przejęła się losem głodzonego Polaka. - Do gry weszła ideologia - ocenił.

- Chroniono przyjęte rozwiązania w obawie przed wyłomem, żeby nie pokazać, że można postępować inaczej i aby decyzje eugeniczne nie były podważane - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Północ południe"

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Gość: Jacek Karnowski ("Sieci")

Data emisji: 27.01.2021

Godzina: 12.37

Czytaj także

"Nie pozwólmy na zagłodzenie Pana Sławomira". Szereg petycji ws. Polaka umierającego w brytyjskim szpitalu

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 18:35
W sieci pojawiły się petycje ws. Polaka, który przebywa w stanie śpiączki w brytyjskim szpitalu w Plymouth. Jedną z nich przygotowała Jolanta Szpaczyńska, matka mężczyzny. W akcję zaangażował się również Instytut Ordo Iuris.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zostały podjęte wszelkie możliwe działania". Komunikat MSZ ws. Polaka w śpiączce

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 19:40
"W sprawie obywatela Polski przebywającego w szpitalu w Wielkiej Brytanii, MSZ podjęło wszelkie możliwe działania na poziomie politycznym, prawnym i konsularnym. Sprawa jest stale monitorowana przez władze Rzeczypospolitej Polskiej" - poinformował PAP resort spraw zagranicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W kraju są lekarze, którzy podejmą próbę ratowania". Petycja RDI ws. Polaka w śpiączce

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 21:15
Reduta Dobrego Imienia w związku ze sprawą Polaka przebywającego w szpitalu w Wielkiej Brytanii przygotowała petycję, która ma trafić do rządu tego kraju. RDI apeluje o przekazanie do Polski ciężko chorego mężczyzny. Podkreślono, że w Polsce są lekarze, którzy podejmą próbę ratowania jego życia.
rozwiń zwiń