X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Lockdown w Polsce. Prof. Ryba: musimy wykazać się rozsądkiem

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 13:35
- To jest pewien sygnał, że wytrzymałość ta sięga już pewnych granic. W moim przekonaniu trzeba brać go pod uwagę. To nie jest tak (...), że na poziomie czysto epidemicznym wolno eksperymentować i nie patrzeć jak wygląda to w sensie realnego życia, a zawłaszcza, kiedy mówimy o gospodarce. Oczywiście nie jesteśmy w sytuacji Włoch czy Hiszpanii, a więc krajów, które żyją z turystyki. Tam opór ten może być w tej chwili o wiele większy. Kiedy patrzymy na to, co tam się dzieje lub będzie się dziać, to pamiętajmy, że wcześniej czy później ta fala przyjdzie do nas - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba.
Audio
 • Prof. M. Ryba o trwającym lockdownie ("Północ-Południe")
Puste galerie handlowe
Puste galerie handloweFoto: Andrzej Grygiel

Przedsiębiorcy potwierdzili, że mimo zakazów otwierają swoje działalności od najbliższego poniedziałku.

Władysław Teofil Bartoszewski 1200.jpg
Bartoszewski: szczepionka przeciwko koronawirusowi powinna być bezpłatna również w kolejnych latach

- W sensie rozporządzeń rządowych trzeba dbać o zdrowie wszystkich, byśmy nie popadli w katastrofę zdrowotną. Z drugiej strony trzeba brać pod uwagę kwestie gospodarcze, zwłaszcza tych branż, które niezwykle dynamicznie rozwijają się w Polsce na przestrzeni lat, i wytrzymałości społecznej w tej przestrzeni. Wydaje się, że to, iż decyzja o powrocie uczniów klas I-III do nauczania stacjonarnego zapadła teraz, jest pochodną diagnozy, że rodzice tych dzieci mają z tym potężne problemy. Wygrał jednak element racjonalności w tym zakresie - ocenił prof. Ryba.

Jak podkreślił politolog, sytuacja przedsiębiorców jest kontrolowana. - To nie jest tylko jednobiegunowy układ, że zwalczamy COVID, a przy okazji nie patrzymy, jakie są tego skutki społeczne, również w sferze psychiki ludzkiej, wytrzymałości gospodarczej pewnych branż. Wydaje się, że to wszystko jest monitorowane w sensie badań społecznych, jakichś diagnoz w otoczeniu premiera - zaznaczył.

Kiedy nastąpi całkowite otwarcie gospodarcze? - Na pewno nie jest to kryterium covidowe w znaczeniu takim, że jeśli przypadków zakażeń będzie zero czy kilka, kilkadziesiąt, to wtedy dopiero otwieramy gospodarkę. Bo pamiętajmy, że funkcjonowaliśmy jeszcze w październiku w sposób taki mieszany, z pewnymi obostrzeniami, ale gospodarka, a zwłaszcza te branże najbardziej pokrzywdzone mają inne perspektywy działania - przypomniał gość audycji. 


  Posłuchaj
  21:19 _PR24_AAC 2021_01_15-12-36-27.mp3 Prof. M. Ryba o trwającym lockdownie ("Północ-Południe")

   

  Więcej w nagraniu.

  ***

  Audycja"Północ-Południe"

  Prowadził: Ryszard Gromadzki

  Gość: prof. Mieczysław Ryba, politolog (KUL)

  Data emisji: 15.01.2021

  Godz. emisji: 12.36

  kmp

  Czytaj także

  "Takich działań może być więcej". Prodziekan WSB w Poznaniu o pozwach zbiorowych branży fitness

  Ostatnia aktualizacja: 09.01.2021 13:29
  - Obostrzenia związane z koronawirusem powinny być znoszone tak, by dana działalność była bezpieczna dla ludzi - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Edyta Wojtyla, prodziekan Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. 
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  "Góralskie Veto". Rzecznik NSZZ Solidarność: zaczyna się bunt wielu branż

  Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 15:17
  - Cała branża turystyczna - a wiem, o czym mówię, bo Solidarność też posiada ośrodki i hotele, więc znamy to z autopsji - jakoś dociągnęła do końca roku, licząc na święta i ferie zimowe. Niestety przeliczyła się i nie widać w najbliższej perspektywie okresu, który pozwalałby się odbić - powiedział o sytuacji po przedłużeniu obostrzeń Marek Lewandowski, rzecznik NSZZ "Solidarność".
  rozwiń zwiń