X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"To, co wolno Kowalskiemu, tego nie wolno politykowi". Publicysta o Jadwidze Emilewicz

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 22:15
- Wielu ludzi cierpi w wyniku nałożonych obostrzeń i zaczyna się buntować. Tym bardziej politycy powinni powstrzymać się nawet od uprawnionego korzystania z ulg - mówił na antenie Polskiego Radia 24 publicysta Tomasz Truskawa. 
Audio
  • Tomasz Truskawa gościem Krzysztofa Grzybowskiego (Północ - Południe)
Jadwiga Emilewicz
Jadwiga EmilewiczFoto: Forum

Reporterzy TVN24 zarzucili byłej wicepremier Jadwidze Emilewicz złamanie rządowego rozporządzenia o zamknięciu stoków narciarskich. Twierdzą, że trzech synów poseł wzięło udział w zgrupowaniu narciarskim jak zawodowi sportowcy, choć nie mieli licencji, które do tego uprawniają. Według dziennikarzy nazwiska i licencje pojawiły się w wykazie Polskiego Związku Narciarskiego dopiero po tym, jak sprawą zainteresowały się media.


Jacek Ozdoba 1200.jpg
"Bezwstyd". Jacek Ozdoba o zachowaniu rektora WUM

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że zakłada dobrą wolę i prawdziwość wyjaśnień Jadwigi Emilewicz. - Jednak politycy będący na świeczniku, należący do rządzących ugrupowań, powinni w szczególny sposób przestrzegać nałożonych obostrzeń. Być może była wicepremier korzystała zupełnie legalnie z możliwości stworzonej w ramach tych przepisów, ale to, co wolno Kowalskiemu, tego nie wolno politykowi, który jest jedną z twarzy obecnej władzy. Nie wypada nawet korzystać z wyjątków - powiedział Tomasz Truskawa. 

Dodał, że chodzi o elementarną uczciwość, o której obecna władza mówi bardzo dużo. - Te wydarzenia nie wpłyną pozytywnie na ocenę rządzących. Wielu ludzi cierpi w wyniku nałożonych obostrzeń i zaczyna się buntować. Tym bardziej politycy powinni powstrzymać się nawet od uprawnionego korzystania z ulg - podkreślił Truskawa.


Posłuchaj
22:47 PR24_AAC 2021_01_13-21-36-19.mp3 Tomasz Truskawa gościem Krzysztofa Grzybowskiego (Północ - Południe)

 

Jadwiga Emilewicz poinformowała, że ani ona, ani jej rodzina nie naruszyła rządowego rozporządzenia o zamknięciu stoków narciarskich. W oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych wyjaśnia, że jej synowie od lat są członkami klubów narciarskich i posiadają licencje sportowe, które umożliwiają im branie udziału w zawodach i zgrupowaniach organizowanych przez ich kluby narciarskie.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Północ - Południe"
Prowadzący: Krzysztof Grzybowski
Gość: Tomasz Truskawa (publicysta, Stowarzyszenie Wolnego Słowa)
Data emisji: 13.01.2021
Godzina emisji: 21.37

PR24

Czytaj także

Jadwiga Emilewicz: nie złamałam rozporządzenia rządu o zamknięciu stoków

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 11:15
Jadwiga Emilewicz napisała, że ani ona, ani jej rodzina nie naruszyła rządowego rozporządzenia o zamknięciu stoków narciarskich. W oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych wyjaśnia, że jej synowie od lat są członkami klubów narciarskich i posiadają licencje sportowe, które umożliwiają im branie udziału w zawodach i zgrupowaniach organizowanych przez ich kluby narciarskie.
rozwiń zwiń