X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Karol Gac: desperacja przedsiębiorców jest zrozumiała, zniecierpliwienie narasta

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 13:46
- Wraz z trwającym lockdownem rośnie frustracja społeczeństwa, rośnie desperacja przedsiębiorców. Jest to zrozumiałe w sytuacji, gdy nie mogą prowadzić normalnie swoich biznesów - powiedział Karol Gac, redaktor naczelny portalu DoRzeczy.pl.
Audio
  • Karol Gac o sytuacji polskich przedsiębiorców ("Północ-Południe")
Karol Gac
Karol GacFoto: PR24

Do końca stycznia przedłużono obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Nie takiej decyzji spodziewali się przedsiębiorcy, których cierpliwość powoli się kończy. Część z nich zapowiedziała, że bez względu na sytuację, po 17 stycznia otworzy swoje biznesy. Wśród tej grupy są mieszkańcy południa Polski, którzy rozpoczęli akcję "Góralskie veto".

Krupówki 1200.jpg
"Góralskie Veto". Rzecznik NSZZ Solidarność: zaczyna się bunt wielu branż

- Trudno się temu dziwić. Wraz z trwającym lockdownem rośnie frustracja społeczeństwa, rośnie desperacja przedsiębiorców. Jest to zrozumiałe w sytuacji, gdy nie mogą prowadzić normalnie swoich biznesów. Należy zadawać sobie pytania, czy przynajmniej niektórych branż nie można byłoby poluzować, nawet w bardzo ścisłym reżimie sanitarnym - zauważył Karol Gac.

Posłuchaj
21:38 _PR24_AAC 2021_01_13-12-37-18.mp3 Karol Gac o sytuacji polskich przedsiębiorców ("Północ-Południe")

"Zniecierpliwienie narasta"

Prowadzący audycję Ryszard Gromadzki wskazał, że ze strony rządu pojawiają się sprzeczne informacje. Minister finansów powiedział, że w ciągu kilku najbliższych tygodni nastąpi złagodzenie restrykcji. Natomiast wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk miała powiedzieć przedsiębiorcom, że lockdown możliwy jest do kwietnia.

- Wiceminister odcięła się od tych słów, podanych przez jednego z przedsiębiorców, który miał usłyszeć tę zapowiedź. Jeżeli jednak rząd będzie działał tak jak do tej pory, czyli z pewnymi błędami komunikacyjnymi, sprzecznymi komunikatami, to będzie miał problem. Emocje społeczne są bardzo zmienne, a zniecierpliwienie cały czas narasta - podkreślił Gac.

Kontrowersyjny lider "Góralskiego veta"

Odnosząc się do inicjatywy "Góralskiego veta", zwrócił uwagę, że jej twarzą stał się Sebastian Pitoń. W opinii publicysty jest to postać niezwykle kontrowersyjna.

- Twierdzi, że pandemia nie istnieje, a w szpitalach są ludzie bezdomni i statyści. Przez tego pana cała sprawa może zostać ośmieszona, zbagatelizowana, choć niewątpliwie argumenty gospodarcze są zasadne - stwierdził publicysta.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Północ - Południe"
Prowadzący: Ryszard Gromadzki
Gość: Karol Gac, redaktor naczelny portalu DoRzeczy.pl
Data emisji: 13.01.2021
Godzina emisji: 12.37

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Jeżeli rząd ustąpi którejś grupie, to wszystko ruszy lawinowo". Politolog o przedłużeniu obostrzeń

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 10:38
- Nie będzie łatwo znaleźć tu optymalne rozwiązanie. Nawet z perspektywy górali zwróćmy uwagę na to, że Austria przedłużyła lockdown, Szwajcaria chce zamykać stoki. To są problemy, których puszczenie na żywioł będzie miało dramatyczne konsekwencje - ocenił sytuację związaną z przedłużeniem obostrzeń dr hab. Łukasz Młyńczyk, politolog.
rozwiń zwiń