X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

O. Ignacy Rejch o św. Maksymilianie Kolbe: uważał, że modlitwa Zdrowaś Mario to kula karabinowa

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2020 22:25
- O. Kolbe uważał, że modlitwa Zdrowaś Mario to jest kula karabinowa. Kula, która nie zabija ale rani w sposób duchowy i zachęca do dobra i uczciwości - powiedział ojciec Ignacy Rejch, ostatni żyjący świadek świętego Maksymiliana Kolbe.
O. Maksymilian Maria Kolbe, wielki patriota i człowiek bezgranicznie oddany Matce Boskiej, który oddał życie za drugiego człowieka.
O. Maksymilian Maria Kolbe, wielki patriota i człowiek bezgranicznie oddany Matce Boskiej, który oddał życie za drugiego człowieka.Foto: Domena publiczna

W przyszłym roku wypada 80. rocznica męczeńskiej śmierci ojca Maksymiliana Marii Kolbe. Zakonnik zginął w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz. Duchowny zgłosił się na ochotnika za skazanego na śmierć głodową mężczyznę. Maksymilian Maria Kolbe założył klasztor w Niepokalanowie. Jest pierwszym polskim męczennikiem drugiej wojny światowej wyniesionym na ołtarze.

Zakonnicy jako robotnicy

Maksymilian Maria Kolbe FREE 1200_660.jpg
Franciszek Gajowniczek: "On odszedł za mnie na śmierć, a ja przeżyłem"

Ojciec Ignacy Rejch z Niepokalanowa jest ostatnim żyjącym świadkiem świętego. Zakonnik podkreśla, że ojciec Kolbe był szczególnym apostołem Matki Bożej. Stąd jego bardzo duża aktywność w promowaniu kultu Niepokalanej. - Uważam, że zakonnicy powinni określać się jako robotnicy. W tym znaczeniu uważam, że ojciec Kolbe był robotnikiem Matki Bożej. Chciał żeby ona wszędzie była znana. Stąd pomysł aby założyć "Niepokalanowy" we wszystkich krajach - powiedział.

Czytaj także:

- O. Kolbe uważał, że modlitwa Zdrowaś Mario to jest kula karabinowa. Kula, która nie zabija ale rani w sposób duchowy i zachęca do dobra i uczciwości - dodał.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji

Posłuchaj
27:07 _PR24_AAC 2020_12_26-21-32-13.mp3 O. Ignacy Rejch o św. Maksymilianie Kolbe: uważał, że modlitwa Zdrowaś Mario to kula karabinowa ("Północ-Południe")

***

Audycja: "Północ-Południe"

Prowadzący: Mateusz Drozda

Gość: o. Ignacy Rejch

Data emisji: 26.12.2020

Godzina emisji: 21.33

dz

Czytaj także

Święty męczennik – ojciec Maksymilian Kolbe

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2020 05:55
– Chcę dodać innym odwagi do życia – powiedział zaskoczonemu Niemcowi w obozie zagłady Auschwitz-Birkenau. Zakonnik pokazał wielkość człowieka tym, którzy zatracili poczucie człowieczeństwa. Dobrowolnie oddał swoje życie, aby uratować inne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

90 lat franciszkańskiej misji w Japonii. Założył ją o. Kolbe

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 10:02
Franciszkanie konwentualni w Nagasaki obchodzą 90 rocznicę przybycia św. Maksymiliana Marii Kolbe do Japonii. O. Maksymilian przybył do Nagasaki w 1930 r. Chciał tam publikować miesięcznik, "Rycerz Niepokalanej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

W PE stanie wystawa poświęcona św. Maksymilianowi Kolbe? Patryk Jaki złożył wniosek w tej sprawie

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 15:21
Patryk Jaki, poseł do Parlamentu Europejskiego, ogłosił plany zorganizowania w budynku PE wystawy opowiadającej o życiu św. Maksymiliana Marii Kolbe.
rozwiń zwiń