X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"To mechanizm niepraworządny, nielegalny". Lisicki o powiązaniu funduszy UE z tzw. praworządnością

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 13:40
- Gdyby się na to zgodzić, Polska spada do pozycji prowincji w stosunku do "rządu centralnego" - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy", odnosząc się do prób powiązania funduszy unijnych z zasadami praworządności. 
Audio
  • Paweł Lisicki: decyzje polityczną będzie podejmowało ciało wybrane nie w sposób demokratyczny (Północ-Południe)
Siedziba Parlamentu Europejskiego w Strasburgu
Siedziba Parlamentu Europejskiego w StrasburguFoto: Botond Horvath / Shutterstock.com

Państwa członkowskie UE nie osiągnęły jednomyślności w sprawie wieloletniego budżetu UE na lata 2021-2027 i decyzji dotyczących funduszu odbudowy. Polska i Węgry zgłosiły zastrzeżenia w związku z rozporządzeniem dotyczącym powiązania dostępu do środków unijnych z kwestią praworządności.

1200_Morawiecki_TT.png
Premier dla niemieckiego dziennika: UE przypomina małżeństwo w kryzysie

- Jesteśmy świadkami próby wprowadzenia nam tylnymi drzwiami systemu federacyjnego albo systemu państwowego w Unii Europejskiej - stwierdził gość audycji. - Te uprawnienia już są instrumentami państwowymi - powiedział o próbie powiązania funduszy unijnych z zasadami praworządności. 


Posłuchaj
21:28 _PR24_AAC 2020_12_03-12-36-44_for_media.mp3 Paweł Lisicki: decyzje polityczną będzie podejmowało ciało wybrane nie w sposób demokratyczny (Północ-Południe)

Lisicki zwrócił również uwagę na rolę Komisji Europejskiej w potencjalnym procesie oceniającym standardy praworządności w poszczególnych państwach członkowskich. - Decyzje polityczną będzie podejmowało ciało wybrane nie w sposób demokratyczny - zauważył. - To jest mechanizm niepraworządny, nielegalny - dodał. 

Gość podkreślił także motywy, którymi - jego zdaniem - kierują się instytucje unijne, próbując powiązać środki UE z praworządnością. - Widząc sposób działania instytucji unijnych (...), coraz mocniej można mieć podejrzenie, graniczące z pewnością, że praworządność w rozumieniu unijnym to jest tak naprawdę ideologia lewicowa, LGBT albo genderowa, którą chce się Polsce narzucić - ocenił. - W ciągu najbliższych kilku lat możemy się spodziewać, że ta presja na przepchnięcie różnych unijnych rozwiązań ideologicznych będzie narastała - dodał. 


***

Audycja: "Północ-Południe"

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Gość: Paweł Lisicki ("Do Rzeczy")

Data emisji: 03.12.2020

Godzina emisji: 12.37

Polskie Radio 24/kb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Niemcy nie stwarzają wielu możliwości kompromisu". Maciej Szymanowski o negocjacjach ws. budżetu UE

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 20:20
-  Nie wyobrażam sobie, by po wygłoszonych deklaracjach ze strony Polski i Węgier, któryś z tych rządów poszedł na kompromis z UE. Tym bardziej, że prezydencja niemiecka nie stwarza zbyt wielu możliwości kompromisu - mówił w Polskim Radiu 24 o mechanizmie łączenia praworządności z budżetem unijnym Maciej Szymanowski, dyrektor Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Podkreślanie rozbicia nie jest w interesie UE". Prof. Domański o negocjacjach budżetowych

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2020 17:59
- W interesie Angeli Merkel byłoby złagodzenie sporu. Dobrze byłoby zakończyć prezydencję niemiecką jakimś sukcesem. Tym bardziej, że rząd Niemiec jest traktowany jako główny inspirator tej kwestii - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański z Polskiej Akademii Nauk, komentując negocjacje ws. powiązania funduszy UE z zasadami praworządności. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Stawką jest poszanowanie traktatów i suwerenność". Prof. Grosse o polskim wecie w UE

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 13:00
- Następuje zmiana ustrojowa i instytucje europejskie coraz częściej wchodzą w kompetencje państw członkowskich, nie mając do tego prawa i łamiąc traktaty - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Tomasz Grzegorz Grosse. 
rozwiń zwiń