X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Andrzej Anusz: ze względu na pandemię Marsz Niepodległości nie powinien się odbyć

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2020 14:00
- W zaistniałej sytuacji można ten dzień uczcić inaczej. Wiele wydarzeń planowanych jest w sieci. W związku z pandemią Marsz Niepodległości nie powinien się odbyć - ocenił w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz z Instytutu Józefa Piłsudskiego.
Marsz Niepodległości 2019
Marsz Niepodległości 2019Foto: PAP/Radek Pietruszka

"W związku z negatywną opinią sanepidu nie wyrażam zgody na organizację zgłoszonego na 11 listopada Marszu Niepodległości" - przekazał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Jak podkreślił, opinia wskazuje na trudną sytuację epidemiczną, szczególnie w Warszawie i na Mazowszu.

Posłuchaj
18:15 _PR24_AAC 2020_11_06-12-38-26.mp3 Dr Andrzej Anusz: ze względu na pandemię Marsz Niepodległości nie powinien się odbyć (Północ-Południe)

W oczy rzuca się niekonsekwencja prezydenta Warszawy. Rafał Trzaskowski sam brał udział w demonstracjach organizowanych przez Strajk Kobiet, a teraz zakazuje Marszu Niepodległości - skomentował w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz.

1200_Trzaskowski_PAP.jpg
Rafał Trzaskowski: nie wyrażam zgody na organizację Marszu Niepodległości

"Świętujmy bezpiecznie - dla siebie i innych"

Dr Andrzej Anusz wskazywał, że trudno uniknąć wpisywania ostatnich wydarzeń w bieżący kontekst polityczny. - Były masowe demonstracje Strajku Kobiet, a teraz mamy 11 listopada, kiedy patrioci organizują spektakularne wydarzenia jak marsz w stolicy. A pandemia trwa cały czas - mówił.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 oświadczył, że w tym roku nie weźmie udziału w corocznym marszu. - Data 11 listopada jest dla mnie bardzo ważna, ale nie pójdę w tym roku na Marsz Niepodległości, w imię odpowiedzialności i patriotyzmu - tłumaczył.

- Będę świętował ten dzień inaczej niż zwykle, bezpiecznie dla mnie i innych - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Północ południe"

Prowadzący: Magdalena Złotnicka

Gość: dr Andrzej Anusz (Instytut Piłsudskiego)

Data emisji: 6.11.2020

Godzina emisji: 12.38

ks

Czytaj także

Bosak: narracja, żeby siedzieć w domu, została całkowicie skompromitowana przez masowe manifestacje

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2020 09:25
– Nie rozumiem tej sytuacji. Niektórzy z nas byli wcześniej na manifestacjach przedsiębiorców. Nie rozumiem tej dysproporcji, nierównomierności – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Krzysztof Bosak, komentując reakcje policji na protesty i przestrzeganie zaleceń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceminister zdrowia: Marsz Niepodległości nie powinien się odbyć

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2020 09:00
- To jest odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale także za Polaków, za swoich bliskich - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska o ewentualnej rezygnacji w tym roku z Marszu Niepodległości.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Brakuje nam wyobraźni". Publicysta o nieprzestrzeganiu obostrzeń

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2020 12:27
- Trochę przyzwyczailiśmy po wiosennym ataku koronawirusa, że "jakoś to się da zrobić", ale tak nie jest - podkreślił w rozmowie na antenie Polskiego Radia 24 Radosław Molenda z portalu Idziemy.pl o konsekwentnym niestosowaniu się do obowiązujących obostrzeń.
rozwiń zwiń