X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Festiwal "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci". Pitching forum pomoże niezależnym filmowcom

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 22:30
Zakończył się pierwszy dzień Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci". Jednym z wydarzeń było pitching forum. To okazja do znalezienia producentów - mówią Polskiemu Radiu 24 filmowcy Magdalena Pięta-Strizke i Konrad Szołajski. 
Audio
 • Magdalena Pięta-Strizke, autorka projektu "Piękno" oraz Konrad Szołajski autor projektu "Polski Lot" opowiadają o swoich filmach i o idei pitching forum" ("Północ-południe"/ PR24)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Fer Gregory/ Shutterstock

Festiwal NNW konferencja pap 1200.jpg
Festiwal "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci". Zaprezentowano wyjątkowe reportaże radiowe

Szansa na zdobycie finansowania

Jedną z atrakcji festiwalu jest "pitching forum", czyli prezentacja projektów filmów, będących jeszcze w fazie przygotowań. Jak mówiła w rozmowie z Polskim Radiem 24 Magdalena Pięta-Strizke, pitching forum to seria warsztatów poświęconych pracy nad projektem. - To forma prezentacji projektu dokumentalnego bądź fabularnego, będąca zwięzłym opowiedzeniem o projekcie, zaprezentowaniem go gronu potencjalnych producentów i osób, którzy mogą pomóc w finansowaniu filmu - wskazała Magdalena Pięta-Spitzke. 


Posłuchaj
14:26 Piejko-PR24_MPLS 2020_09_24-21-43-47.mp3 Magdalena Pięta-Strizke, autorka projektu "Piękno" oraz Konrad Szołajski autor projektu "Polski Lot" opowiadają o swoich filmach i o idei pitching forum" ("Północ-południe"/ PR24)

 

  Konrad Szołajski ocenił, że "pitching jest czymś, co uratowało lub pomogło filmowi dokumentalnemu w skali europejskiej". - Dość często startuję w konkursach zagranicznych, w Amsterdamie, La Rochelle, czy Toronto. Tam stawka tych redaktorów jest ogromna - w Amsterdamie produkcje ogląda 150 redaktorów ze wszystkich stacji telewizyjnych Europy i świata. U nas to raczkuje, ale wydaje mi się, że to dobra inicjatywa, bo musimy się tego nauczyć - ocenił Konrad Szołajski. 

  Szkoła modelek i historia polskiego baloniarstwa

  Film Magdaleny Pięty-Strizke opowiada o Narodowej Szkole Piękna w Mińsku. - Ten film jest przede wszystkim opowieścią o rzeczywistości białoruskiej i rzeczywistości szkoły, jaką otworzył Alaksandr Łukaszenka. To szkoła poświęcona kształceniu dzieci i młodzieży, skoncentrowanemu wokół tego, co można nazwać ideą piękna - wskazała Magdalena Pięta-Strizke. 

  Czytaj także: 

  Konrad Szołajski przyznał zaś, że "Polski lot" to historia przedwojennego lotu balonem do stratosfery, niezrealizowanego, mimo skonstruowania przez Polaków odpowiednich urządzeń. - Okazuje się, że dzisiaj, polscy sportowcy baloniarze chcą do tego wrócić, a Uniwersytet Śląski ma balon, który bada atmosferę. Faktycznie więc, to, co zostało zrobione w latach 30., dzisiaj ma swoją kontynuację. Możemy się tym pochwalić i to przypomnieć - podkreślił Konrad Szołajski.  

  XII Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Niepokorni Niezłomni Wyklęci" potrwa do niedzieli; w jego trakcie zaplanowano pokaz wielu filmów fabularnych i dokumentalnych, głównie o tematyce historycznej, a także dyskusje przedstawicieli instytucji, którzy profesjonalnie zajmują się polityką historyczną. W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa festiwalowe wydarzenia można dodatkowo oglądać na stronie internetowej festiwalu https://festiwalnnw.pl. Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest Polskie Radio.  

  ***

  Audycja: "Północ-południe"

  ProwadzącyMagdalena Piejko

  Goście: Magdalena Pięta-Strizke (autorka projektu "Piękno"), Konrad Szołajski (autor projektu "Polski Lot”)

  Data emisji: 24.09.2020

  Godzina emisji: 21.44


  Polskie Radio 24, PAP/ mbl

  Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
  aby dodać komentarz
  brak

  Czytaj także

  "Film o relacjach i wchodzeniu w dorosłość". Aleksandra Skowron o dokumencie "Nieletni inżynierowie"

  Ostatnia aktualizacja: 13.09.2020 09:59
  - Gdy babcia zapytała jedną z 5-letnich naszych widzek, o czym jest ten film, dziecko spuentowało, że ten pan, nauczyciel uczy dzieci myśleć. Bardzo mi się spodobał ten opis i myślę, że jest w tym dużo prawdy. To 5-letnie dziecko odkryło coś, co my czuliśmy - mówiła w Polskim Radiu 24 Aleksandra Skowron, opowiadając o swoim filmie "Nieletni inżynierowie". Gościem "Rozmowy kulturalnej" był także Mirosław Skowron, scenarzysta i producent dokumentu.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  "Aria czy barbaria". Rola emocji w sztuce współczesnej

  Ostatnia aktualizacja: 19.09.2020 21:55
  - Dziś uważa się, że człowiek powinien kierować się tylko emocjami, we wszystkich aspektach życia. Trzeba pamiętać że w tak ujmowanej rzeczywistości, gdzie emocje są dobrem najwyższym, gubimy porządek środka, racjonalności, zdrowego rozsądku - mówił w Polskim Radiu 24, dr Janusz Janowski (Związek Polskich Artystów Plastyków). W dyskusji o roli emocji w sztuce wzięli również udział Krystyna Różańska-Gorgolewska (CSW "Zamek Ujazdowski) oraz Piotr Tomaszuk (Teatr Wierszalin).
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  W czwartek rusza XII Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci"

  Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 10:33
  Projekcje filmów fabularnych i dokumentalnych, spotkania z twórcami, panele dyskusyjne, wystawy czy promocje książek związanych z Polską historią - to najważniejsze wydarzenia XII Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci". Festiwal, którego ideą jest prezentacja filmów o tematyce historycznej, rozpocznie się w czwartek w Gdyni i potrwa do niedzieli. Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest Polskie Radio.
  rozwiń zwiń