X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Zyska tylko Hołownia". Karnkowski o ewentualnych przyśpieszonych wyborach

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 12:20
- Jedyną osobą która może zyskać na przyśpieszonych wyborach parlamentarnych, jest Szymon Hołownia, który trafi niezasłużenie 3 lata wcześniej do parlamentu - mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Karnkowski.
Audio
  • K. Karnkowski o ewentualnych przyśpieszonych wyborach ("Północ południe")
Szymon Hołownia
Szymon Hołownia Foto: Twitter

Niespełna 36 procent głosów zdobyłoby Prawo i Sprawiedliwość, gdyby w najbliższych, być może przyspieszonych wyborach parlamentarnych, startowało bez swoich koalicjantów. Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry i Porozumienie Jarosława Gowina znalazłyby się poza Sejmem. Takie rozstrzygnięcia wskazuje najnowszy sondaż United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej". Na trzecią siłę polskiego Sejmu wyrasta ruch Polska 2050 Szymona Hołowni, który może liczyć na poparcie powyżej 9 procent.


EN zbigniew ziobro 1200  .jpg
Sprawa klientów Idea Banku. Zbigniew Ziobro: prokuratura postawi zarzuty Leszkowi Cz.

"Zyska niezasłużenie Hołownia"

Gość PR24 powiedział, że wysoki wynik Szymona Hołowni i jego niespodziewane wejście do parlamentu, to jedyny zysk wobec przyśpieszonych wyborów. Jak zauważył zatem, nic nie zyska ani Jarosław Kaczyński ani Mateusz Morawiecki.

- Retoryka pewnych czołowych polityków PiS o końcu koalicji rządzącej, w moim odczuciu, jest po prostu emocjonalna. Politycy z większym doświadczeniem, mają już dość tych młodszych i mniej doświadczonych - powiedział publicysta.

Jak dodał, nawet gdyby PiS miało w planach przyśpieszone wybory parlamentarne, musi decyzję maksymalnie odwlekać by przekonać rolników i hodowców, że ich interesy nie są zagrożone wobec procedowanej ustawy o ochronie zwierząt.

"Taktyka Ziobry"

- Dymisja ministra sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobry, nie musi być przesądzona. On przyjął właśnie taktykę, która pokazuje jak dużo pracuje i wiele robi. Tak interpretuję poranną konferencję prasową, w czasie której poinformował o wszczęciu śledztwa wobec Leszka Cz. - mówił dr Krzysztof Karnkowski.


Posłuchaj
09:39 PR24_MPLS 2020_09_21-12-35-30.mp3 K. Karnkowski o ewentualnych przyśpieszonych wyborach ("Północ południe")

Audycja: "Północ południe"

Prowadzący: red. Ryszard Gromadzki

Gość: dr Krzysztof Karnkowski (socjolog, publicysta)

Data emisji: 21.09.2020

Godzina: 12.35 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"PiS może zdecydować się na wcześniejsze wybory". Wybranowski o losach koalicji rządzącej

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 10:00
- Testem na to, czy koalicja rządząca przetrwa, będzie głosowanie nad ustawą bezkarnościową - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Wybranowski. Gośćmi audycji byli też publicyści: Marek Tejchman i Adam Buła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jej trwanie jest wartością dla prawicowych wyborców". Tomasz Sakiewicz o koalicji rządzącej

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 11:30
- Siła PiS w stosunku do pozostałych koalicjantów, Solidarnej Polski i Porozumienia, jest ogromna. - mówił w Polskim Radiu 24 red. naczelny "Gazety Polskiej Codziennie", red. Tomasz Sakiewicz. 
rozwiń zwiń