X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Obecnie nie planujemy strajku ani przyjazdu do Warszawy". Trwają rozmowy górników z rządem

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 13:00
- Nie ma warunków zaporowych, jeśli chodzi o rozmowy. Wszystko zależy od tego, w jakim kierunku się potoczą - mówił w Polskim Radiu 24 Wacław Czerkawski, przewodniczący Rady OPZZ województwa śląskiego oraz  były wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce.
Obecnie nie planujemy strajku ani przyjazdu do Warszawy. Trwają rozmowy górników z rządem
Foto: flickr/Jan Truter

Dziś o 11.00 w Katowicach rozpoczęło się pierwsze spotkanie związkowców górniczych i przedstawicieli rządu w celu stworzenia programu naprawczego, który ma powstać do końca września.

Posłuchaj
21:07 _PR24_AAC 2020_08_04-12-36-58.mp3 Wacław Czerkawski o rozmowach górników z rządem (Północ-Południe)

- Jeżeli uporządkujemy sprawy takie jak węgiel i energetyka, jest szansa na wypracowanie wspólnego stanowiska, które pozwoli w miarę dobrze funkcjonować Polskiej Grupie Górniczej - mówił w Polskim Radiu 24 Wacław Czerkawski.

Górnicy 1200.jpg
Eksperci: restrukturyzacja górnictwa to konieczność

"Problemy generuje Unia Europejska"

Wacław Czerkawski podkreślał, że ważne jest, aby "nie zdominować rozmów pakietem klimatycznym czy problemami, które generuje Unia Europejska". - Mogłoby to doprowadzić do tego, że skoncentrujemy się tylko na tym, czego oczekuje Unia Europejska - alarmował.

Gość Polskiego Radia 24 przypomniał, że istnieje już "Program Dla Górnictwa", który został wynegocjowany przez stronę społeczną, rządową i pracodawców. - Oczywiście teraz warunki się zmieniły, głównie z powodu nacisków Unii Europejskiej i pandemii, która spodobała duże problemy w kopalniach - mówił.

- Zawsze jest szansa, że dojdzie do kompromisu. Czasem wystarczy, że każda ze stron wykona jeden krok do tyłu. Obecnie nie planujemy strajków ani przyjazdu do Warszawy - zadeklarował.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: Północ - Południe 

Prowadzący: Magdalena Złotnicka

Goście: Wacław Czerkawski (OPZZ)

Data emisji: 04.08.2020

Godzina emisji: 21.35

ks

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Chcemy wydzielić aktywa oparte na węglu". Artur Soboń o pomyśle na polskie górnictwo

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 13:40
- Pomysł jest taki, aby aktywa wytwórcze oparte na węglu były osobno, natomiast aktywa pozostałe mogłyby być rozwijane przez skonsolidowany podmiot w ramach naszych grup energetycznych - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co czeka polskie górnictwo? Kolejne spotkanie związkowców ze stroną rządową

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 02:08
Związkowcy, zarząd Polskiej Grupy Górniczej oraz przedstawiciele strony rządowej ponownie zasiądą do rozmów w Katowicach. Dziś w siedzibie PGG odbyć ma się spotkanie w sprawie przyszłości górnictwa oraz spółki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kopalnia Adamów zostanie zamknięta. Pojawią się w jej miejsce projekty OZE

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 07:54
Zarząd Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin podjął decyzję w sprawie rozwiązania i likwidacji kopalni węgla w Adamowie. Nieruchomości mogą zostać wykorzystane na realizację projektów związanych z odnawialnym źródłami energii.
rozwiń zwiń