X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Rząd trzeba uprościć". Prof. Kazimierz Kik o planach rekonstrukcji

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 13:09
- Rząd trzeba uprościć, tak jak mówi premier, ale ten pomysł powinien pójść jeszcze dalej. Nie tylko należy zmniejszyć liczbę ministerstw, ale wprowadzić profesjonalizację tych, które pozostaną - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Prof. Kazimierz Kik
Prof. Kazimierz KikFoto: PR24/AK

Gość Polskiego Radia 24 mówił o planowanej rekonstrukcji rządu. - To zaczęło się z powodu podziałów w koalicji. Rząd trzeba uprościć, tak jak mówi premier, ale ten pomysł powinien pójść jeszcze dalej. Nie tylko należy zmniejszyć liczbę ministerstw, ale wprowadzić profesjonalizację tych, które pozostaną - ocenił.

Antoni Macierewicz 1200.JPG
"Nie sądzę, by miały radykalny kształt". Macierewicz o możliwych zmianach w Zjednoczonej Prawicy

- To oznaczałoby tyle, aby na stanowiskach nie byli działacze partyjni, a jeżeli już, powinno się wprowadzić odpowiedzialność za decyzje mające negatywny wpływ na funkcjonowanie państwa - dodał.

Czytaj także:

- Od tego, kto sprawuje funkcję ministra, zależy funkcjonowanie całej politycznej rzeczywistości. Ministrowie powinni być merytorycznie dopasowani do swojej funkcji. Chciałbym, aby była na ten temat szeroko zakrojona dyskusja. Zapowiedź zmian w rządzie wyszła od kontrowersji wewnątrz Zjednoczonej Prawicy - zwrócił uwagę prof. Kazimierz Kik.

Posłuchaj
22:23 PR24_MPLS 2020_08_03-12-35-11.mp3 Prof. Kazimierz Kik w rozmowie na temat planowanej rekonstrukcji rządu (Północ - Południe/PR24)

W audycji również o odbieraniu dotacji UE niektórym gminom za manifestację przeciwko LGBT oraz o problemach służby zdrowia.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Północ - Południe"
Prowadzący: Magdalena Złotnicka
Gość: prof. Kazimierz Kik (UJK)
Data emisji: 03.08.2020
Godzina emisji: 12.35

Polskie Radio 24/pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Włodzimierz Bernacki: PO pokazuje, że będzie kontestować wybór Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 18:30
- To pokazuje, że tak naprawdę ze strony Platformy Obywatelskiej mamy do czynienia z kontestowaniem tego, że oto prezydent Andrzej Duda uzyskał największą liczbę głosów i póki co wszystko wskazuje na to, że będzie pełnił kadencję przez kolejne pięć lat - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Bernacki, senator PiS-u. W ten sposób odniósł się do nieobecności Tomasza Grodzkiego na uroczystości wręczenia uchwały PKW o wyborze prezydentowi Andrzejowi Dudzie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sprawy personalne są wtórne". Radosław Fogiel o rekonstrukcji rządu

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 08:00
- Jeśli ktoś chce pracować z obozem Zjednoczonej Prawicy nad rozwojem Polski, nie widzimy w tym przeszkód - mówił w Polskim Radiu 24 Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.
rozwiń zwiń