X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

V edycja akcji BohaterON. Organizatorka: chodzi niezmiennie o pamięć

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2020 22:11
- Naszym celem było pokazanie, że ci ludzie są wśród nas, że możemy spotkać się z nimi, porozmawiać, pomóc - jeśli będzie potrzeba - mówiła w Polskim Radiu 24 o historii akcji "BohaterON - włącz historię" jej organizatorka, Agnieszka Łesiuk-Krajewska. 
opiec Powstania Warszawskiego na stołecznym Mokotowie, gdzie 1 bm. wieczorem zapalono Ogień Pamięci przyniesiony przez sztafetę pokoleń z Grobu Nieznanego Żołnierza. Ognisko Pamięci będzie płonąć do 2 października - dnia kapitulacji Powstania.
opiec Powstania Warszawskiego na stołecznym Mokotowie, gdzie 1 bm. wieczorem zapalono Ogień Pamięci przyniesiony przez sztafetę pokoleń z Grobu Nieznanego Żołnierza. Ognisko Pamięci będzie płonąć do 2 października - dnia kapitulacji Powstania.Foto: PAP/Rafał Guz

Rozpoczęła się V edycja akcji "BohaterON - włącz historię". Jej celem jest upamiętnianie Powstańców Warszawskich, pomaganie im oraz promowanie historii. Nieodłącznym elementem akcji są także kartki z podziękowaniami dla Powstańców, także ręcznie pisane, które trafiają do uczestników Powstania. W tym roku kartkę możemy wysłać tylko online poprzez stronę BohaterON.pl. Bohaterów można wesprzeć pocztówką o nominałach: 10, 50 lub 100 złotych. Następnie kartki zostaną wydrukowane, a część środków zostanie przeznaczona na bezpośrednią pomoc Powstańcom Warszawskim.

1200.jpg
Kolejna edycja akcji BohaterON. Agnieszka Łesiuk-Krajewska: łączymy pamięć z pomocą

Jak podkreślała w Polskim Radiu 24 organizatorka akcji, Agnieszka Łesiuk-Krajewska, "cel akcji "BohaterON - włącz historię" jest niezmienny". - To pamięć - wskazała. 

Edukacja i pamięć

Gość magazynu "Północ-południe" przyznała, że historia akcji rozpoczęła się w 2014 roku, od "kartki dla powstańca". W akcji chodziło w niej o to, by dzieci, przebywające w szpitalach, wysłały listy - pocztówki do bohaterów walk o stolicę. - Dzieciaki wykonały 4 tys. kartek, ponieważ tyle było wtedy żyjących powstańców warszawskich - wskazała. Podkreśliła, że nie chodzi o pamięć o Powstaniu Warszawskim jako o wydarzeniu, a raczej o ludziach, którzy w tym uczestniczyli.

Czytaj także: 

- Naszym celem było pokazanie, że ci ludzie są wśród nas, że możemy spotkać się z nimi, porozmawiać, pomóc - jeśli będzie potrzeba. Kartka dla powstańca była narzędziem pamięci indywidualnej - zaznaczyła. 

- Ten cel nadal z nami jest, a, że kampania jest dobrze przyjmowana, to z roku na rok poszerzaliśmy nasze działania. Ważna jest dla nas edukacja, zaangażowaliśmy się także w pomoc bezpośrednią i ustanowiliśmy wyjątkową nagrodę - nagrodę im. powstańców warszawskich - BohaterON-y - wskazała Agnieszka Łesiuk-Krajewska. 

Posłuchaj
23:04 BohaterOnPR24_MPLS 2020_08_01-21-35-10.mp3 Agnieszka Łesiuk-Krajewska o historii akcji "BohaterON. Włącz historię" ("Pólnoc-południe"/PR24)

 

W rozmowie więcej na temat historii, a także przyszłości akcji "BohaterON - włącz historię". Zachęcamy do wysłuchania rozmowy. 

***

Audycja: "Północ-południe"

ProwadzącyMaja Kluczyńska

Gość: Agnieszka Łesiuk-Krajewska

Data emisji: 01.08.2020

Godzina emisji: 21.35


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Warszawiacy śpiewali (nie)zakazane piosenki". Niezwykły koncert w Parku Wolności

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2020 22:10
W sobotę wieczorem na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego odbył się koncert "Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki". Wziął w nim udział m.in. prezydent Andrzej Duda oraz wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Żurawski vel Grajewski: Sowieci mieli interes w wybuchu powstania w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2020 20:39
- Należało mieć świadomość, że gdyby nie Powstanie Warszawskie, to pewnie jakiś rodzaj ruchawki w Warszawie rozpoczęłaby Armia Czerwona, inicjując tym samym represje i oskarżając polskie władze o bierność i sojusz z hitlerowcami, co zresztą później i tak nastąpiło - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Ołdakowski: powstańcy uczą młodych, że patriotyzm wymaga zaangażowania

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2020 21:35
Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski powiedział w TVP Info, że uczestnicy niepodległościowego zrywu sprzed 76 lat uczą młodych, że trzeba dobrze, optymistycznie myśleć o przyszłości, bo wtedy łatwiej jest żyć. Wskazują także na znaczenie jedności, która pozwala pokonać każdy kryzys.
rozwiń zwiń