X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Dr Sutkowski: mamy więcej zakażeń, ale robimy także więcej testów

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2020 13:25
- Wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce należy analizować w szerszym kontekście. Bez wątpienia jest tak, że wynika on także z liczby testowanych osób, która się podwoiła – w porównaniu ze średnią sprzed miesiąca czy półtora miesiąca - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych. 
Dr Michał Sutkowski
Dr Michał SutkowskiFoto: PR24/PJ

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 657 osób – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia. To najwyższa liczba przypadków potwierdzonych w ciągu doby od początku epidemii. W sumie odnotowano ponad 45,6 tys. przypadków, wyzdrowiało 33 tys. 987 pacjentów, u których potwierdzono zakażenie.

- Wzrost zakażeń w Polsce należy analizować w szerszym kontekście. Bez wątpienia tak jest, że wynika on także z liczby testowanych osób. Ta liczba się podwoiła – w porównaniu ze średnią sprzed miesiąca czy półtora miesiąca - podkreślił w Polskim Radiu 24 dr Michał Sutkowski. 

koronawirus testy pap 1200.jpg
Wysoka liczba zakażeń w Polsce. Wiceminister zdrowia wyjaśnia powody

Zaznaczył również, iż "nie należy uważać, że COVID-19 jest jedynym problemem zdrowotnym w Polsce".

- Na liczby trzeba patrzeć w kontekście innych liczb. Liczba zgonów nie jest duża i dotyczy głównie osób starszych z wielochorobowością, choć pojawiają się także ludzie młodzi - stwierdził gość PR24. 

Czytaj także:

Jego zdaniem "trzeba wziąć pod uwagę również obciążenie oddziałów szpitalnych, które jest czynnikiem branym pod uwagę na całym świecie". - Odsetek zajętych respiratorów do niedawna wynosił 9 proc., teraz jest to 15 proc. Liczba zajętych miejsc w oddziałach to 25 procent łóżek, i nie są to osoby w ciężkim stanie. Trzeba brać pod uwagę pewną całość tej sytuacji - powiedział. 

- Należy przygotować się do jesieni, ale bez histeryzowania. Choć oczywiście nie mamy jeszcze czego świętować. Mogłaby być lepsza sytuacja, jeśli chodzi o liczbę chorych, gdybyśmy sami tego lepiej pilnowali. W przypadku niektórych sytuacji, takich jak w kopalni, jest to nie do uniknięcia. Należy współczuć osobom, które się zaraziły, pracując - podsumował dr Sutkowski. 

Więcej w nagraniu.


Posłuchaj
13:46 PR24_MPLS 2020_07_31-12-37-03.mp3 Dr Michał Sutkowski o koronawirusie (Północ-południe)

 

* * *

Audycja: "Północ-południe"

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Gość: dr Michał Sutkowski (prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych)

Data emisji: 31.07.2020

Godzina emisji: 12.36

Polskie Radio 24/bartos

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Blisko 34 tys. osób wyzdrowiało, kolejny dobowy rekord zakażeń. Nowe dane resortu zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2020 10:31
- Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u dalszych 657 osób – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia. To najwyższa liczba przypadków potwierdzonych w ciągu doby od początku epidemii. W sumie odnotowano ponad 45,6 tys. przypadków, wyzdrowiało 33 tys. 987 pacjentów, u których potwierdzono zakażenie.
rozwiń zwiń