X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Sędzia Piotr Andrzejewski: do zwalczania przemocy w rodzinie ideologia jest niepotrzebna

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 13:19
- Jesteśmy w dobie globalnej konfrontacji dwóch cywilizacji - katolickiej i barbarzyńskiej - ocenił w Polskim Radiu 24 sędzia Piotr Andrzejewski, wiceprzewodniczący Trybunału Stanu.
Piotr Andrzejewski
Piotr Andrzejewski Foto: PR24

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział skierowanie do Trybunału Konstytucyjnego wniosku w sprawie konwencji stambulskiej. Trybunał ma zbadać jej zgodność z konstytucją.

pap_premier1200.jpg
Premier: skierowałem do TK wniosek ws. zbadania zgodności z konstytucją konwencji stambulskiej

Zdaniem sędziego Piotra Andrzejewskiego, to próba potwierdzenia autorytetem Trybunału Konstytucyjnego wniosku o wypowiedzenie konwencji, ale "na użytek zewnętrznych podmiotów forsujących w tej konwencji prymat ideologii". Sędzia dodał, że ideologia jest "niepotrzebna do zwalczania przemocy w rodzinie".

Gość audycji ocenił, że przyjęcie konwencji w 2015 roku przez kończący swoje urzędowanie rząd PO-PSL było "konsekwencją wasalizmu politycznego".

- Jesteśmy w dobie globalnej konfrontacji dwóch cywilizacji - katolickiej i barbarzyńskiej - ocenił obecną sytuację sędzia Andrzejewski.

Posłuchaj
24:11 PR24_MPLS 2020_07_30-12-35-35.mp3 Piotr Andrzejewski o skierowaniu konwencji stambulskiej do Trybunału Konstytucyjnego ("Północ-Południe"/Polskie Radio 24)

 

W audycji mowa była również o konsekwencjach sprofanowania warszawskich pomników oraz kwestii tzw. mienia bezspadkowego.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja:  "Północ-południe"

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Gość: Piotr Andrzejewski (sędzia Trybunału Stanu)

Data emisji: 30.07.2020

Godzina emisji: 12.37

Polskie Radio 24/st

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Błędnie identyfikuje przyczyny przemocy". Karolina Pawłowska z Ordo Iuris o konwencji stambulskiej

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2020 12:15
- Błędna identyfikacja przyczyn przemocy, która zawarta jest w konwencji stambulskiej, przyczynia się do tego, że ta przemoc nie jest zwalczana, a nawet jest większa - mówiła w Polskim Radiu 24 Karolina Pawłowska, dyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego w Instytucie Ordo Iuris.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nakazuje organom władzy publicznej konkretne, ale chybione działania". Poseł PiS o konwencji stambulskiej

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 09:01
- Konwencja stambulska to typowa umowa blankietowa, która nakazuje organom władzy publicznej konkretne działania, które moim zdaniem są chybione - ocenił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Tomasz Rzymkowski. Gościem audycji "Dwie strony" był również poseł Jarosław Urbaniak (KO), w którego ocenie z ratyfikowaniem tej konwencji związane są też pozytywy.
rozwiń zwiń