X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"W ochronie kobiety przed przemocą Kodeks karny idzie dalej". Artur Wróblewski o konwencji stambulskiej

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 13:30
- Z konwencją stambulską mamy trochę problem, bo wypowiedzenie jej zostanie źle odebrane przez świat - mówił w Polskim Radiu 24 dr Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego.
Artur Wróblewski, amerykanista
Artur Wróblewski, amerykanistaFoto: TB/PR24

Ministerstwo Sprawiedliwości ma złożyć w resorcie rodziny, pracy i polityki społecznej wniosek o podjęcie prac nad wypowiedzeniem tak zwanej konwencji stambulskiej. Resort sprawiedliwości wystąpił z taką inicjatywą między innymi dlatego, że - według przedstawicieli ministerstwa - konwencja wprowadza szkodliwe rozwiązania ideologiczne, takie jak pojęcie tak zwanej płci społeczno-kulturowej, w opozycji do płci biologicznej.

"Brak dostępu do aborcji, przemocą"

pap_kanthak1200.jpg
Kanthak: nie zgadzamy się na wprowadzanie nienormalnych konceptów ideologicznych

Dr Artur Wróblewski, komentator polityczny powiedział w PR24, że wycofanie się z konwencji stambulskiej jest realizacją postulatów i programów obozu Zjednoczonej Prawicy wobec wyborców. - Nie ma jednak w obozie rządzącym jednolitego stanowiska w tej sprawie - podkreślił.

Jak dodał, w artykule XIV konwencji stambulskiej, jest mowa o tym, iż państwa, które ją podpisały, muszą wprowadzić zmiany w edukacji zgodne z ideologią gender. - Ponadto według tej konwencji brak zapewnienia kobiecie prawa do aborcji, jest też przejawem przemocy wobec niej - mówił gość PR24.

"Wizerunkowo źle?"

Zauważył, że zmiany w polskim prawie karnym poszły w ochronie kobiety przed przemocą dużo dalej niż konwencja stambulska. - Tarcia w obozie Zjednoczonej Prawicy co do wypowiedzenia, czy też nie, konwencji stambulskiej mogą wynikać z tego, że wyjście z niej będzie odebrane źle przez świat i źle wizerunkowo - powiedział dr Artur Wróblewski.


Posłuchaj
19:38 PR24_MPLS 2020_07_27-12-37-42.mp3 Dr A. Wróblewski o konwencji stambulskiej ("Północ południe")

 


Audycja: "Północ południe"

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Gość: dr Artur Wróblewski (Uczelnia Łazarskiego)

Data emisji: 27.07.2020

Godzina: 12.38

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wójcik: nie ma zgody na przemoc wobec kobiet, ale konwencja stambulska dotyczy także ideologii

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 12:04
- Nie ma absolutnie zgody na przemoc wobec kobiet, wobec kogokolwiek. Problem polega na tym, że konwencja stambulska nie dotyczy tylko tego, ale także ideologii. Pojawiają się kwestie natury trzeciej płci i sprawa zobowiązania państw do promowania zmian kulturowych niezgodnych z polską konstytucją - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Jurek: konwencja stambulska elementem polityki gender i podważania roli rodziny w społeczeństwie

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 12:31
- W polskiej konstytucji, ale również w życiu społecznym, rodzina odgrywa rolę centralną i takiego jej statusu należy bronić, trzeba też bronić natury ludzkiej. (…) Konwencja stambulska ignoruje przepisy gwarantujące rodzicom prawa do określenia kierunku wychowawczego dzieci - powiedział Marek Jurek, przedstawiciel Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "Tak dla rodziny, nie dla gender".
rozwiń zwiń