X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Koncert upamiętniający Jana Pawła II. Dyrektor Biura "Niepodległa": zrealizowało go 150 osób

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2020 22:05
- Przesłanie Jana Pawła II wciąż jest aktualne, ma ono swój wymiar międzynarodowy. W wielu miejscach na świecie pontyfikat papieża Polaka pozostawił liczne owoce - powiedział Jan Kowalski, dyrektor Biura Programu "Niepodległa".
Audio
  • Jan Kowalski o realizacji koncertu "Santo subito – Prorok naszych czasów" ("Północ-Południe")
nz Jan Kowalski
n/z Jan KowalskiFoto: PR24/tb

W setną rocznicę urodzin Jana Pawła II w Programie I Polskiego Radia o godz. 18.00 odbędzie się transmisja z koncertu "Santo subito – Prorok naszych czasów" upamiętniającego papieża Polaka.

Wyjątkowe warunki realizacji

Scenariusz widowiska skupił się nie na życiorysie Karola Wojtyły, lecz na jego dziedzictwie. Oprócz pięknych utworów i wspaniałej oprawy wizualnej nie zabraknie symbolicznych odniesień.

koncert radio 1200.jpg
Koncertowy poniedziałek w Polskim Radiu - wieczór ku czci Jana Pawła II

- Z powodu pandemii koronawirusa koncert został już nagrany. Nie wszyscy artyści mogli pojawić się w miejscu, gdzie to się odbywało, część z nich robiła to z domu. Następnie w sposób komputerowy wpisywaliśmy ich w przygotowaną scenografię. Przy realizacji tego przedsięwzięcia udział wzięło ok. 150 osób - wskazał Jan Kowalski.

Papieskie przesłanie głównym punktem programu

Podczas koncertu przybliżone zostanie to, co było dla Jana Pawła II najważniejsze – co chciał przekazać wspólnocie świata: wezwania pokoju, wolności, jedności, dialogu z innymi religiami, solidarności, świętości i życia. Każde z nich będzie oparte o słowa papieża, które zarejestrowano w materiałach archiwalnych.

- Przesłanie Jana Pawła II wciąż jest aktualne, ma ono swój wymiar międzynarodowy. W wielu miejscach na świecie jego pontyfikat pozostawił liczne owoce. Przecież wybór Karola Wojtyły na papieża przyczynił się m.in. do zburzenia muru berlińskiego - przypomniał dyrektor Biura Programu "Niepodległa".

EN_00959521_0006 (1).jpg
Kard. Dziwisz o św. Janie Pawle II: dzieło jego życia przynosi nadzieję w czasie pandemii

Wyjątkowi artyści

W widowisku muzycznym, przygotowanym przez znanych artystów, wystąpią m.in. Kamil Bednarek, Krzysztof Cugowski, bracia Golcowie, Sebastian Karpiel-Bułecka, Natalia Nykiel oraz Krystyna Prońko.

Oprócz solowych występów swoją twórczość zaprezentują także zespoły, wśród nich Schola Braci Dominikanów z Krakowa, siostry ze zgromadzenia "Comunicadoras Eucarísticas del Padre Celestíal", ICON Orkiestra, a także Zespół Śpiewaków Miasta Katowice "Camerata Silesia”.

Widowisko "Santo subito – Prorok naszych czasów" zostało zrealizowane w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Mateusz Drozda
Gość: Jan Kowalski, dyrektor Biura Programu "Niepodległa"
Data emisji: 17.05.2020
Godzina emisji: 21.35

niepodlegla.gov.pl/Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

List Jana Pawła II do artystów. Malarka: mówi o powrocie twórczości do kategorii piękna

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2020 22:42
- Dzięki przesłaniu w liście Jana Pawła II do artystów możemy się zastanowić, jakie cechy powinien ten prawdziwy artysta posiadać, by faktycznie takim był. I zachęca nas do tego, by to zrobić - powiedziała w Polskim Radiu 24 malarka Krystyna Różańska-Gorgolewska. Gośćmi audycji "Aria czy barbaria?" byli także dr Mikołaj Mirowski z Muzeum Historii Polski i publicysta Jan Pospieszalski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Łęcicki: biografia Jana Pawła II błogosławieństwem jego papieskiej posługi

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2020 16:12
- Nie byłoby kroku w dialogu międzyreligijnym i ekumenicznym, gdyby nie pontyfikat Jana Pawła II. Jego otwartość była wskazówką dla kolejnych papieży, a także biskupów - powiedział prof. Grzegorz Łęcicki z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
rozwiń zwiń