X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Upadek intelektu ludzkiego". Ekspert o wpływie Grety Thunberg

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2020 22:20
- Trump wyśmiewa wszystkich i wszystko, a zwłaszcza tę dziewczynkę, która jest tak instrumentalnie traktowana. To jest jakiś upadek intelektu ludzkiego, bo nagle się okazuje, że dziecko, które powinno się uczyć może przychodzić i szkolić innych ze słowami: "nic nie zrobiliście" - mówił na antenie Polskiego Radia 24 dr Cezary Mech, ekonomista.
Audio
  • Dr Cezary Mech: widać, że na tegorocznym szczycie w Davos agenda jest dwuczłonowa (Północ - Południe/PR24)
Greta Thunberg podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos
Greta Thunberg podczas Światowego Forum Ekonomicznego w DavosFoto: PAP/EPA/ALESSANDRO DELLA VALLE

Światowe Forum Ekonomiczne jest organizowane po raz 50. Wśród najważniejszych tematów, o których będą rozmawiać uczestnicy, są: spowolnienie światowej gospodarki, technologie przyszłości i ochrona środowiska naturalnego. W tym roku do Davos przyjadą m.in. prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump i kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Michał Woś 1200.jpg
"Symbol, który jest efektem działań PR-owych". Michał Woś o Grecie Thunberg

- Ewidentnie widać po tegorocznym szczycie w Davos, że agenda jest dwuczłonowa - jest bardzo duże zainteresowanie ze strony Trumpa i kwestii jego reelekcji, a z drugiej strony kwestia, która jest bardziej oficjalna - walki i wysiłku w celu oziębienia klimatu. Tu są wielkie pieniądze, wielkie biznesy. To będzie miało dewastujący wpływ na gospodarkę Polski. Pod tym względem możemy być niezadowoleni - podkreślił dr Mech.

"America first"

Ekspert zaznaczył, że "ważne jest to jak ta tegoroczna agenda jest kształtowana". - Jest to taki powrót Donalda Trumpa, który pokazuje swoje olbrzymie dokonania. To takie wejście smoka jak w 2018 r. - "America first". Wtedy to było takie faux pas. A teraz prezydent USA wchodzi w momencie glorii i chwały - najniższe bezrobocie, najwyższe wzrosty wśród najuboższych, sukcesy na arenie międzynarodowej - po prostu wszystko gra - tłumaczył.

- Donald Trump wyśmiewa wszystko i wszystkich, a zwłaszcza tę dziewczynkę, która jest tak instrumentalnie traktowana. To jest jakiś upadek intelektu ludzkiego, bo nagle się okazuje, że dziecko, które powinno się uczyć może przychodzić i szkolić innych ze słowami: "nic nie zrobiliście" - mówił dr Cezary Mech.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Północ - Południe"
Prowadzący: Łukasz Sobolewski
Goście: dr Cezary Mech
Data emisji: 21.01.2020
Godzina emisji: 21.36

PR24/PAP/pb

Czytaj także

Nie tylko polityka i wielki biznes. Zobacz forum w Davos "od kuchni"

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 21:30
Drogie członkostwo, cztery dni spotkań w elitarnym gronie oraz dyskusje i debaty w szwajcarskim kurorcie. Sprawdzamy jak wygląda 50. Światowe Forum Ekonomiczne w Davos od kuchni. Co widzą media, a do czego nie mają dostępu? Jakie atrakcje i polskie akcenty czekają na uczestników jubileuszowej konferencji?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Greta Thunberg w Polsce. Lewicowa aktywistka chciała nagrać film w Elektrowni Bełchatów

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 12:59
Greta Thunberg bez rozgłosu odwiedziła w połowie stycznia Polskę, a informacji o tej wizycie nie było na jej profilach w mediach społecznościowych. Okazuje się jednak, że o jej przyjeździe wiedziała Polska Grupa Energetyczna, z którą szwedzka lewicowa aktywistka się kontaktowała. 
rozwiń zwiń