X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Tomasz Truskawa: Robert Biedroń to kandydat nowej lewicy, nie SLD

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 22:01
- Sojusz Lewicy Demokratycznej nie miał skąd wziąć kandydata na prezydenta - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa. 
Audio
  • Tomasz Truskawa o wyborach prezydenckich ("Północ Południe")
Robert Biedroń
Robert BiedrońFoto: shutterstock.com/Grabowski Foto

Kadencja obecnego prezydenta Andrzeja Dudy kończy się 6 sierpnia. Wybory muszą odbyć się wcześniej. Oficjalną datę ogłosi marszałek Sejmu Elżbieta Witek jednak jako nieoficjalna data I tury coraz częściej podawany jest 10 maja.

Pierwszym kandydatem jest urzędujący prezydent Andrzej Duda który cieszy się wysokim zaufaniem społeczeństwa i prowadzi w dotychczasowych sondażach. Prawybory w Koalicji Obywatelskiej wygrała Małgorzata Kidawa-Błońska.

"Biedroń z lepszym wynikiem niż Bosak"

Kandydatem PSL w wyborach prezydenckich będzie Władysław Kosiniak-Kamysz. Inni to Szymon Hołownia, Robert Biedroń jako wspólny kandydata na prezydenta Lewicy i Krzysztof Bosak jako kandydat Konfederacji.

duda 1200 pap.jpg
Wybory prezydenckie 2020. Henryk Domański: Andrzej Duda chce zawęzić swój elektorat

- Lepszy wynik z tych dwóch wyżej wymienionych kandydatur będzie miał Rober Biedroń dlatego że Krzysztof Bosak ma przyprawioną gębę endeka – mówił gość PR24. Dodał jednak, że ostateczny efekt trudno przewidzieć.

- Rober Biedroń to jednak kandydat nowej lewicy, a nie SLD. Z drugiej strony SLD nie ma kim grać. Większość trafiła po dobrym wyniku wyborów parlamentarnych do europarlamentu – zauważył Tomasz Truskawa.

"Duda i anty-Duda"

Odnosząc się do sondaży wyborczych, w których niekwestionowaną pozycję lidera ma prezydent Andrzej Duda, gość PR24 podkreślił, że niezależnie od tego kto dostanie się do drugiej tury wraz z obecnym prezydentem, trudno przewidzieć czy np. głosy przekazane przez Władysława Kosiniak – Kamysza na Małgorzatę Kidawę-Błońską coś zmienią.

- Podział jest wyraźny, a dotyczy podziału na tych którzy zagłosują na Andrzeja Dudę i na tych którzy zagłosują na jego kontrkandydata w drugiej turze - zauważył. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji

*******

Audycja: "Północ-Południe"
Prowadzący: Łukasz Sobolewski
Gość Tomasz Truskawa (Stowarzyszenie Wolnego Słowa)
Data emisji: 20.01.20
Godzina emisji: 21.35