X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Sławomir Sowiński: exposé - preludium do wyborów prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 14:05
- Exposé mają charakter strategiczny, długofalowy lub taktyczny, koncentrujący się na tu i teraz.  Wydaje się, że odmienianie przez wszystkie przypadki słowa "normalność" wskazuje na bardziej taktyczny charakter tego wystąpienia - mówił w Polskim Radiu 24 politolog prof. Sławomir Sowiński.
Audio
  • 20.11.19 Północ - Południe: Prof. Sławomir Sowiński
Sławomir Sowiński, politolog UKSW
Sławomir Sowiński, politolog UKSWFoto: PR24/WT

Premier Mateusz Morawiecki wygłosił we wtorek exposé, w którym mówił m.in. o normalności w sferze gospodarki, rozwoju, rodziny i spraw obywatelskich. Stwierdził też m.in., że Polska jest dziś bezpiecznym krajem, jednak wyjątkiem jest tu bezpieczeństwo na drogach. W tym kontekście zapowiedział m.in. zmiany przepisów dot. ruchu drogowego. Wieczorem rząd Morawieckiego uzyskał w Sejmie wotum zaufania.


Andrzej Anusz 1200.jpg
Andrzej Anusz: premier stanął po stronie rodziny i tradycyjnych wartości

Kolejne otwarcie kampanii prezydenckiej

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 exposé premiera Mateusza Morawieckiego było preludium obozu dobrej zmiany do wyborów prezydenckich. - Kolejne otwarcie kampanii prezydenckiej z przesłaniem powalczenia o elektorat centrowy, bez którego w Polsce trudno jest wygrać wybory prezydenckie. To była też szersza próba premiera Mateusza Morawieckiego, by zbudować dla PiS przyczółek w centrum politycznym. Służyło już temu powierzenie misji tworzenia rządu Mateuszowi Morawieckiemu w 2017 roku - tłumaczył. 

Politolog podkreślił również, że mimo historycznego zwycięstwa PiS w wyborach parlamentarnych 2019 roku, w partii tej nie widać politycznego uniesienia. - Exposé było też obliczone na to, by ten entuzjazm przywrócić wyborcom dobrej zmiany - dodał.

Jego zdaniem nie należy przeceniać roli podobnych wystąpień. - Zwykły odbiorca obejrzy z tego krótkie fragmenty, które pokażą media informacyjne. W pewnym sensie wystąpienie premiera Morawieckiego przykryła informacja, że PiS wycofało się z projektu zniesienia 30-krotności składek na ZUS. Na horyzoncie pojawiała się też informacja o wyroku TSUE - zauważył prof. Sławomir Sowiński.

Jak ocenił, exposé było sprawnie napisane i dobrze wypowiedziane, zaletą była zwięzłość. Jego zdaniem zabrakło trochę improwizacji i ekspresji.

Więcej w nagraniu.

Rozmawiał Ryszard Gromadzki.

Data emisji: 20.11

Godzina emisji: 12.35

PR24


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janusz Szewczak: exposé premiera było koncyliacyjne

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 11:14
- To było pojednawcze exposé premiera Mateusza Morawieckiego, podobnie jak wystąpienie prezesa Jarosława Kaczyńskiego oraz prezydenta Andrzeja Dudy - mówił w Polskim Radiu 24 były poseł PiS Janusz Szewczak. 
rozwiń zwiń