X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jacek Reginia Zacharski: PiS buduje swój przekaz na obronie tradycyjnych wartości

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 21:00
- Najsilniej w exposé premiera Morawieckiego wybrzmiały wątki normatywne, zwłaszcza podkreślanie znaczenia rodziny. To zabrzmiało bardzo konkretnie i z pewnością twardo. Traktowałbym to jako deklarację, że PiS będzie konstruować swój przekaz w silnym zakorzenieniu obrony tradycyjnych wartości - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Reginia-Zacharski.
Audio
  • 19.11.2019 Prof. Jacek Reginia Zacharski o exposé premiera Mateusza Morawieckiego
Premier Mateusz Morawiecki wygłasza expose w Sejmie
Premier Mateusz Morawiecki wygłasza expose w SejmieFoto: PAP/Paweł Supernak

We wtorek wieczorem premier Mateusz Morawiecki odpowiadał na pytania posłów. Sejm następnie w wyniku głosowania udzielił wotum zaufania Radzie Ministrów. Prof. Jacek Reginia-Zacharski komentował exposé wygłoszone przez premiera Mateusza Morawieckiego. 

- Sięgając po exposé wygłaszane wcześniej przez różnych premierów, zawierały one różne dawki konkretu. Były wypowiedzi dłuższe i krótsze. Nie jest to wystąpienie o charakterze programowym. Exposé ma swoją logikę i jest to wystąpienie o charakterze pryncypialnym, ale też charakteryzującym się poziomem ogólności. Można podnieść uwagę, że premier nie przedstawił punkt po punkcie programu, ale byłoby to niemożliwe - przyznał profesor.

EN_morawiecki-1200.jpg
Premier: celem zbudowanie Polski jako najlepszego miejsca do życia w Europie

- Gdybyśmy chcieli sobie wyobrazić konstrukcję, gdzie premier mówi o radykalnej zmianie, pod znakiem zapytania stawiałoby to jego wcześniejsze dokonania. Wątkiem przewodnim w wystąpieniu premiera, ale i prezesa PiS było zaznaczenie kontynuacji. Było także sporo nowych wątków i na nowo rozłożone akcenty. Nie można wchodzić w kolejne 4 lata nie tworząc jakiejś wizji. Sytuacja jest siłą rzeczy dynamiczna - dodał

Konkretny przekaz

- Gdyby zadający pytanie o milion elektrycznych samochodów trochę się rozejrzeli, to wokół Polski nie znaleźliby państwa z taką ilością elektrycznych pojazdów. Taka liczba z pewnością trafia do wyobraźni, ale to trzeba traktować jako metaforę. W Polsce zdecydowana większość obywateli nie zdaje sobie sprawy, że teraźniejszość rozwija się bardzo dynamicznie - uważa gość Polskiego Radia 24.

<<CZYTAJ TAKŻE>> Mateusz Morawiecki: rodzina jest wartością arcypolską

- Najsilniej wybrzmiały wątki normatywne, czyli np. podkreślanie znaczenia rodziny. To zabrzmiało bardzo konkretnie i z pewnością twardo. Reszta była zgrabną, ale dosyć lekką kreską, natomiast tutaj położono silny akcent. Traktowałbym to jako deklarację, że PiS będzie konstruować swój przekaz w silnym zakorzenieniu obrony tradycyjnych wartości - zauważył prof. Jacek Reginia-Zacharski. 

***

Więcej w nagraniu.

Rozmawiał Piotr Wąż

Polskie Radio 24, PAP / pkr

______________________

Data emisji: 19.11.2019

Godzina emisji: 21.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dr Tomasz Żukowski: exposé premiera to całościowy plan, zawiera wszystkie elementy

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 16:24
- Krążyły takie wieści, że to będzie deklaracja ciepłej wody w kranie. Okazało się, że to całościowa propozycja, która zawiera elementy spraw społeczno-gospodarczych, jak też kwestie wiążące się z tożsamością, wartościami, rodziną - mówił w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Żukowski, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Walczak: premier przedstawił konserwatywną wizję "normalności"

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 17:27
- W "normalności" PiS nie mieszczą się rodziny homoseksualne, a dla mnie normalna jest też rodzina dwóch mężczyzn i dwóch kobiet. Premier Mateusz Morawiecki w swoim exposé przedstawił zdecydowanie konserwatywną wizję "normalności"  - powiedział Tomasz Walczak z "Super Expressu". Gościem audycji była także Zuzanna Dąbrowska z TV Trwam.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Łysakowski: Europa nie zapewni nam bezpieczeństwa militarnego

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 17:31
- Premier w exposé zwrócił, że są gracze, którzy chętnie skorzystają na słabości Europy. Słusznie, bo Europa nie zapewni nam bezpieczeństwa militarnego. Nie ma takich sił. Gdyby nawet one istniały, zajmowałyby się pewnie czymś innym niż obroną Europy - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Piotr Łysakowski, historyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

R. Czarnecki: premier w exposé pokazał, że PiS chce normalności dla Polaków

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 19:51
- Premier Mateusz Morawiecki w swoim exposé pokazał formację, która chce normalności dla Polaków, ale normalności na jak najwyższym poziomie ekonomicznym i socjalnym - powiedział w Polskim Radiu 24 Ryszard Czarnecki, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

M. Dworczyk o wystąpieniu G. Schetyny: poetyka poprzedniej kadencji

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 19:37
W opinii szefa KPRM Michała Dworczyka, wystąpienie Grzegorza Schetyny po exposé premiera Mateusza Morawieckiego "wpisuje się w poetykę poprzedniej kadencji". - Zdaje się, że Grzegorz Schetyna w ogóle nie wyciągnął wniosków z minionej kadencji i z wyborów - ocenił.
rozwiń zwiń