X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Tomasz Wróblewski: celem Polski jest zbliżenie się do najbogatszych państw na świecie

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 13:39
- Do tej pory piętą achillesową była aktywizacja zawodowa, która się także poprawiła. Ten rząd zasługuje na wiele komplementów - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Wróblewski z Warsaw Enterprise Institute. Gościem audycji był również prof. Henryk Domański, socjolog z PAN.
Audio
  • Tomasz Wróblewski i prof. Henryk Domański o wyzwaniach dla nowego rządu i relacjach premiera z prezydentem
Tomasz Wróblewski
Tomasz WróblewskiFoto: Mat. Rekłajtis

Goście Polskiego Radia 24 wypowiedzieli się na temat polityki nowego rządu premiera Morawieckiego oraz wzajemnych relacji Kancelarii Premiera z Kancelarią Prezydenta.

Zdaniem Tomasza Wróblewskiego, "hojna polityka, jeżeli chodzi o podnoszenie płacy minimalnej, może mieć wpływ na to, że od 2020 r. bezrobocie może wzrastać". - Brakuje nam jednego "pchnięcia", by znaleźć się po stronie państw wysoko rozwiniętych. Przeszkodą jest jednak zbyt skomplikowany system podatkowy - dodał.

- Celem Polski jest teraz zbliżenie się do najbogatszych państw na świecie, a przynajmniej w Europie. Piętą achillesową była aktywizacja zawodowa, która się także poprawiła. Premier Morawiecki stawia także silny i zrównoważony budżet, który może jednak odbić się negatywnie na przedsiębiorczości. Mimo wszystko pod adresem tego rządu można wypowiedzieć wiele komplementów - zaznaczył. 

Morawiecki desygnowanie tt-1200.jpg
Andrzej Rafał Potocki: prezydent i premier mają wspólne cele i podobnie widzą świat

Współpraca

Prof. Henryk Domański zauważył z kolei, że prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki są do siebie bardzo zbliżeni pod wieloma względami, nie tylko politycznymi - Potencjalnych konfliktów między prezydentem a premierem obecnie nie ma. To kontynuacja wzajemnych związków między prezydenturą a rządem, które powstały w 2015 r. Prezydent i premier to także osoby zbliżone wiekowo i o podobnej wizji dotyczącej rozwoju Polski - zwrócił uwagę.

- Wydaje się, że ten efekt wspólnego pokolenia odgrywa dużą rolę. Odmiennych wizji np. odnośnie rozwoju Polski między nimi nie ma i nie będzie. Premier ma ekonomiczną orientację "państwa dobrobytu", natomiast orientacja premiera na "państwo dobrobytu" jest bardziej społeczna, ale nie ma tu sprzeczności, bo zależności między tymi modelami są bardzo silne - podkreślił.

***

Więcej w nagraniu.

Rozmawiał Ryszard Gromadzki.

Polskie Radio 24, PAP / pkr

______________________

Data emisji: 14.11.2019

Godzina emisji: 12.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Sasin: powołanie nowego rządu prawdopodobnie w piątek. Trwają konsultacje

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 11:32
- Powołanie nowego rządu nastąpi pewnie jeszcze w tym tygodniu, prawdopodobnie w piątek - powiedział w środę w Polskim Radiu 24 wicepremier Jacek Sasin. Jak zaznaczył, to nieoficjalna informacja, bo odbędą się jeszcze w tej sprawie konsultacje z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Belweder: zakończyło się spotkanie konsultacyjne ws. nowego rządu

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 00:28
W czwartek po północy, po ponad czterech godzinach, zakończyły się w Belwederze konsultacje prezydenta Andrzeja Dudy, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Grzyb: konstytucja z 1997 r. w wielu obszarach jest bardzo dobra

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 10:52
- Prezydent Andrzej Duda i marszałek senior Antoni Macierewicz powoływali się w Sejmie na szacunek do obecnej konstytucji, która była wielokrotnie kwestionowana w debacie publicznej. Należy szanować to, co mamy, bo obecna konstytucja jest w wielu obszarach bardzo dobra - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Grzyb, poseł PSL.
rozwiń zwiń