X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Andrzej Gil: Donald Tusk zdał sobie sprawę, że jego czas w polskiej polityce minął

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 21:46
- Decyzja Donalda Tuska jest bardzo rozsądna. Rzeczywiście zdał sobie sprawę z tego, że jego czas w polskiej polityce minął. Nie da się cofnąć tych pięciu lat poza Polską. Wyrosło nowe pokolenie, dla którego Donald Tusk jest pojęciem, a nie konkretną osobą - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Gil z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Audio
  • 5.11.19 Prof. Andrzej Gil: Donald Tusk zdał sobie sprawę, że jego czas w polskiej polityce minął (PR24)
Donald Tusk
Donald Tusk Foto: Shutterstock/paparazzza

Donald Tusk poinformował oficjalnie, że nie zamierza startować w wyborach prezydenckich w Polsce. W ten sposób ostatecznie uciął spekulacje, które od miesięcy pojawiały się w mediach oraz w wypowiedziach wielu polityków. Decyzję Donalda Tuska skomentował w Polskim Radiu prof. Andrzej Gil.

Ryszard Czarnecki 1200.jpg
Ryszard Czarnecki: Donald Tusk pokazuje, że nie wierzy w wygraną z prezydentem Andrzejem Dudą

Donald Tusk nie startuje w wyborach prezydenckich

- Decyzja Donalda Tuska jest bardzo rozsądna. Rzeczywiście zdał sobie sprawę z tego, że jego czas w polskiej polityce minął. Nie da się cofnąć tych pięciu lat poza Polską. Wyrosło nowe pokolenie, dla którego Donald Tusk jest pojęciem, a nie konkretną osobą - mówił profesor Andrzej Gil.

Donald Tusk, uzasadniając swoją decyzję, stwierdził, że kandydat opozycji nie powinien być "obciążony bagażem trudnych, niepopularnych decyzji". - Ja takim bagażem jestem - stwierdził były premier.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] P. Szefernaker: D. Tusk podał "czarną polewkę" kandydatom opozycji

- Ta wypowiedź o problemach jest próbą usprawiedliwienia tej decyzji. A ona jest bardzo racjonalna. Dla byłego premiera i szefa Rady Europejskiej jak najbardziej właściwa na tym etapie kariery politycznej. Wiemy, że za kilkanaście dni zbiera się gremium, które ma wybrać nowego szefa EPL-u, i sądzę, że Donald Tusk przygotowuje się raczej do tego wydarzenia. Wybory na prezydenta RP są dla niego na tyle abstrakcyjne, że podjął jedyną dla siebie i słuszną decyzję - podkreślił gość Polskiego Radia 24.

Więcej w nagraniu.

Rozmawiał Piotr Wąż.

Polskie Radio 24/jmo

_____________________

Data emisji: 5.11.2019

Godzina emisji: 21.34

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

J. Reginia-Zacharski: Donald Tusk ma wiele powodów, żeby nie wracać do polskiej polityki

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 10:45
- Z jednej strony pojawiają się głosy, że Tusk wróci na białym koniu, a z drugiej strony ma on więcej powodów, żeby do polskiej polityki nie wracać - powiedział w Polskim Radiu 24 Prof. Jacek Reginia-Zacharski z Uniwersytetu Łódzkiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

T. Siemoniak: musimy najszybciej wyłonić kandydata na prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 19:37
- Przecięte zostały wszelkie spekulacje i teraz zadaniem Koalicji Obywatelskiej jest jak najszybsze wyłonienie kandydata na prezydenta - powiedział Tomasz Siemoniak, komentując decyzję Donalda Tuska o niekandydowaniu na prezydenta. - Bardzo możliwe, że teraz wydarzenia przyspieszą - dodał wiceszef PO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

J. Gowin: to prawdopodobnie rozstanie D. Tuska z polską polityką

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 21:26
- To prawdopodobnie definitywne rozstanie się Donalda Tuska z polską polityką - mówi wicepremier Jarosław Gowin o decyzji Tuska, że nie będzie startował w wyborach prezydenckich. Tusk pozostanie niewykorzystaną szansą dla Polski - jako polityk przedkładał interes własny nad dobro kraju - dodał.
rozwiń zwiń