X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ks. S. Dziekoński: beatyfikacja kard. Wyszyńskiego potwierdza szczerość jego intencji

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 13:21
- Czekaliśmy na cud za wstawiennictwem kard. Wyszyńskiego, który jest warunkiem beatyfikacji. Bardzo się cieszymy, że jest i został uznany. Beatyfikacja pokazuje szczerość intencji kard. Wyszyńskiego. W każdej sytuacji zabierając głos, bronił wartości człowieka - powiedział w Polskim Radiu 24 ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński, rektor UKSW.
Audio
  • 21.10.2019 Ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński o beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego
Prymas Stefan Wyszyński przed uroczystą Mszą Św. na placu przed katedrą w Kielcach
Prymas Stefan Wyszyński przed uroczystą Mszą Św. na placu przed katedrą w KielcachFoto: NAC

- Czekaliśmy na cud za wstawiennictwem kard. Wyszyńskiego, który jest warunkiem beatyfikacji. Bardzo się cieszymy, że jest i został uznany. Beatyfikacja pokazuje szczerość intencji kard. Wyszyńskiego, który w każdej sytuacji zabierając głos, bronił godności człowieka. Opowiadał się za wartościami, które decydują o szlachetności, są bazą dla kształtowania życia społecznego. To podkreślenie ważności jego osoby z racji jego intencji i pokazanie, że jest to patron na współczesne czasy - zaznaczył rektor.

- Jest on nazwany mężem stanu i jest człowiekiem Kościoła, ale wnikając w jego dokumenty, można zauważyć, jak wiele poświęcił dla Polski. To przykład życia, ale również spojrzenia na relacje, które dokonują się w życiu społecznym - dodał.

Prymas Wyszyński 1200.jpg
Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego. "Pomógł przeprowadzić Polskę przez morze czerwonego komunizmu"

Teologia narodów

- Na przykładzie kard. Wyszyńskiego widać to, że wiązał on przyszłość narodu i jego funkcjonowanie z teologią narodów. Podobnie było w przypadku ks. Jerzego Popiełuszki, którego nauczanie było skierowane bezpośrednio do robotników, ale opowiadał się za ich losem i bronił ich. Jego determinacja i nauczanie bazowało na elementach miłości Boga - zwrócił uwagę.

Gość Polskiego Radia 24 przyznał, że chciałby, aby beatyfikacja odbyła się jak najszybciej. - Osobiście chciałbym, podobnie jak i społeczność uniwersytecka, aby data beatyfikacji była od dzisiaj jak najbliższa. Może to być data związana z bardzo ważnymi momentami i życiem kard. Stefana Wyszyńskiego - uważa.

<<CZYTAJ WIĘCEJ>> Znamy datę beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Audycja: "Północ-Południe"

Rozmawiała: Magdalena Złotnicka

Data emisji: 20.10.19

Godzina emisji: 12.54

Polskie Radio 24/pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Wiścicki: do beatyfikacji kardynała Wyszyńskiego potrzeba było czasu

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2019 19:35
- Decyzja papieża Franciszka przecina całe multum spekulacji. Ponieważ procedura jest utajniona, wiadomości w tej sprawie nie przeciekały i wydawało się, że przez lata się nic nie działo. Z pewnością nie wszyscy byli entuzjastami kard. Wyszyńskiego, ale wszelkie ich spekulacje okazały się nieprawdą - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Wiścicki, publicysta.
rozwiń zwiń