X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Socjolog o sprawie Piebiaka: to niebezpieczny moment dla PiS

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2019 22:20
- Istnieje zagrożenie kumulacji spraw zwiazanych z nadużyciem władzy. Jeżli doszłoby do kolejnych tego typu wydarzeń, to PiS może stracić w sondażach - mówił w Polskim Radiu 24 socjolog dr Andrzej Anusz. 
Audio
  • 20.08.19 Północ - Południe. Socjolog o sprawie Piebiaka
Andrzej Anusz
Andrzej AnuszFoto: PR24/AK

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że przyjmie dymisję wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka. Szef rządu podkreślił jednocześnie, że "sprawa wymaga wyjaśnienia, na którym wszystkim zależy ". Wiceszef resortu sprawiedliwości złożył rezygnację w związku z publikacją portalu Onet.pl. W oświadczeniu przesłanym PAP Łukasz Piebiak podkreślił, że podał się do dymisji w poczuciu odpowiedzialności za powodzenie reform, którym poświęcił cztery lata.


piebiak1200.jpg
"Debata dnia". Publicyści o sprawie Łukasza Piebiaka

Zdaniem Andrzeja Anusza zarzuty są bardzo poważne, a reakcja premiera bardzo dobra. - Niedawno mieliśmy podobną sytuację związaną z dymisją marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Władze PiS za długo dyskutowały na temat. Kuchciński podał się do dymisji tydzień po wybuchu sprawy. Tym razem reakcja była natychmiastowa, wzorcowa - powiedział gość Polskiego Radia 24.  

Politolog uważa, że opozycja będzie się teraz domagać dymisji ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. - Będzie próba podtrzymywania sprawy Łukasza Piebiaka w debacie publicznej. Nie spodziewam się jednak dymisji szefa resortu sprawiedliwości. To jeden z podstawowych polityków obozu rządzącego i lider Solidarnej Polski, która należy do obozu Zjednoczonej Prawicy. Możemy spodziewać się sporu politycznego, opozycja będzie atakować ministra sprawiedliwości - tłumaczył Andrzej Anusz.  

Jego zdaniem mamy do czynienia z niebezpiecznym momentem dla PiS. - To druga w ostatnich tygodniach sprawa w formule nadużycia władzy. Obóz Zjednoczonej Prawicy rozpoczął kampanie wyborczą, prowadzi ją sprawnie. Z drugiej strony PiS jest partią rządząca, będzie rozliczany za sprawowanie władzy. Sprawa Piebiaka nie podważa wiarygodności, ale jeśli doszłoby w najbliższym czasie do kolejnych tego typu wydarzeń, to PiS może się znaleźć w defensywie politycznej - podkreślił politolog.     

Portal Onet.pl opublikował domniemaną korespondencję Łukasza Piebiaka w sprawie dyskredytowania sędziów krytykujących zmiany w wymiarze sprawiedliwości wprowadzane przez Zjednoczoną Prawicę. Portal napisał, że Łukasz Piebiak kontaktował się w sieci z kobietą o imieniu Emilia, która miała prowadzić akcje dyskredytujące niektórych sędziów, między innymi, szefa "Iustitii" Krystiana Markiewicza. Kobieta miała wysyłać do mediów i sędziów anonimowe materiały. Onet twierdzi ponadto, że materiały, które dyskredytowały szefa "Iustitii" były wysyłane do wszystkich oddziałów stowarzyszenia oraz listownie do domu Krystiana Markiewicza. Według portalu kobieta otrzymała adresy od wiceministra Piebiaka.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem audycji był Piotr Wąż.

Data emisji: 20.08

Godzina emisji: 21.33

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rzeczniczka PiS o dymisji Ł. Piebiaka: tak należało się zachować

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2019 16:53
Wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak rezygnując z urzędu podsekretarza stanu zachował się odpowiedzialnie; tak jak napisał w swoim oświadczeniu, tak należało się zachować - oceniła we wtorek rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.
rozwiń zwiń