X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Afera Amber Gold. Małgorzata Wassermann: nie mam wątpliwości, że Marcin P. jest człowiekiem „podstawionym”

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 22:00
„Po roku przesłuchań nie mam wątpliwości, że Marcin P. jest człowiekiem wymyślonym, podstawionym, prowadzonym przez trzy lata działalności i chronionym do końca” - powiedziała we wtorek szefowa komisji śledczej Małgorzata Wassermann (PiS) po przesłuchaniu b. szefa Amber Gold. O dzisiejszym przesłuchaniu przed komisją ds. Amber Gold mówiła w audycji Północ-Południe Marzena Nykiel (redaktor naczelna portalu wPolityce.pl).
Audio
  • 24.10.2017 Marzena Nykiel: „Za Amber Gold stała znacznie potężniejsza grupa osób, niż nam się wydawało”.
Warszawa, 24.10.2017. Członkowie sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold: poseł PiS Marek Suski i przewodnicząca posłanka PiS Małgorzata Wassermann podczas przesłuchania byłego szefa Amber Gold Marcina P., w trakcie wyjazdowego posiedzenia komisji w warszawskim Sądzie Okręgowym, 24 bm.
Warszawa, 24.10.2017. Członkowie sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold: poseł PiS Marek Suski i przewodnicząca posłanka PiS Małgorzata Wassermann podczas przesłuchania byłego szefa Amber Gold Marcina P., w trakcie wyjazdowego posiedzenia komisji w warszawskim Sądzie Okręgowym, 24 bm. Foto: PAP/Radek Pietruszka

Szef Amber Gold Marcin P. po raz drugi zeznawał przed sejmową komisją śledczą - była to kontynuacja jego przesłuchania z czerwca. Szefowa komisji śledczej powiedziała dziennikarzom po wtorkowym przesłuchaniu, że dla niej były dwa najistotniejsze wątki. - Jeden: Marcin P. przyznał dziś wyraźnie iż sam odnosi wrażenie, że parasol ochronny nad tą firmą był, on to mówił w zakresie urzędu skarbowego. Podzielam jego stanowisko, aczkolwiek nie tylko w urzędzie skarbowym, ale myślę, że we wszystkich tych instytucjach - powiedziała Małgorzata Wassermann.

Zdaniem Marzeny Nykiel zeznaniach Marcina P. najbardziej uderza działalność służb podczas rządów Donalda Tuska. – W 2012 roku ABW poruszała się, jakby prowadziła podwójną grę. Z jednej strony Marcin P. jasno mówił, że otrzymywał ostrzeżenia od ludzi z zewnątrz agencji o pracach ABW. Z drugiej strony widzimy, że działania, które są prowadzone po wyjściu na jaw afery też są pozorowane. Świadczy o tym dokumentacja – trzy różne notatki dotyczące tego samego zdarzenia. Za Amber Gold stała znacznie potężniejsza grupa osób, niż nam się wydawało – powiedziała rozmówczyni Polskiego Radia 24.

Według redaktorki w sprawie Amber Gold za dużo jest przeoczeń, by mówić, że to było zaniedbanie. – Jeśli spółki Marcina P. nie płaciły podatków i nic się nie działo, to nie ma w procedurach państwa bezkarności dla małego przestępcy. Urząd Skarbowy jest bezlitosny w wypadku kontroli. ABW nie zabezpieczyła dowodów, zginęło wielu nagrań, np. z wizyty prezydenta Adamowicza w Amber Gold – powiedziała Nykiel.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Jakub Kukla.

Polskie Radio 24/IAR/PAP

__________________

Wszystkie audycje Północ-Południe

Data emisji: 24.10.2017

Godzina emisji: 21:36


Czytaj także

Afera Amber Gold: chcąc poznać prawdę, należy iść drogą pieniędzy

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2017 22:07
- W sprawie Amber Gold należy iść drogą pieniędzy i odpowiedzieć sobie na pytanie gdzie są pieniądze z Amber Gold. Jeśli prześledzimy sprawy finansowe - a pieniądze nie kłamią - to rozwiążemy aferę Amber Gold i dojdziemy do ludzi, którzy się naprawdę wzbogacili – powiedział w Polskim Radiu 24 dziennikarz śledczy Telewizji Polskiej Witold Gadowski. Odniósł się w ten sposób do przesłuchania Michała Tuska przed sejmową komisją śledczą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Mało ruszony w pracach komisji ds. Amber Gold jest wątek rosyjskiego złota”

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2017 18:12
- Taki osobnik jak sam Marcin P. to był figurant, nad którym była potężna krysza. Pytanie czy ta krysza ograniczała się do Gdańska, które jawi się tu jako polskie Palermo z totalnym zblatowaniem polskich służb. Moim zdaniem nie ograniczało się to do miasta – powiedział w Debacie Poranka Rafał Ziemkiewicz z Do Rzeczy. O przesłuchaniu Michała Tuska przed sejmową komisją śledczą ds. Amber Gold mówił także Marcin Celiński z Liberte.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Wszystko, co się dzieje na komisji ds. Amber Gold przypomina filmy Barei”

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 09:23
- W sprawie Amber Gold zaczyna się wyłaniać sytuacja, w której firma pana P. to nie był prosty przekręt, ale przekręt mający bardzo wysoko postawionych mocodawców. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że niekoniecznie w Polsce – powiedział o pracach sejmowej komisji ds. Amber Gold Rafał Ziemkiewicz z Do Rzeczy. Gościem Debaty Poranka był także Marcin Celiński z Liberte.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulisy piramidy finansowej. Świadek: W Amber Gold nie było złota

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2017 15:00
Sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold przesłuchała byłego dyrektora biura bezpieczeństwa spółki Krzysztofa Kuśmierczyka. Zeznawał także Piotr Pisarek, który kierował departamentem technicznym w Amber Gold. Obrady komisji śledczej obserwowała reporterka PR24 Ewa Wasążnik. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejne przesłuchanie Marcina P. "Krążymy wokół czegoś, co było podejrzewane"

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 08:53
W środę sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold przesłucha po raz drugi byłego szefa gdańskiej piramidy finansowej Marcina P. O przesłuchaniu mówił w Polskim Radiu 24 wiceprzewodniczący komisji Marek Suski. Przesłuchanie Marcina P. będzie transmitowane w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin P.: mogę stwierdzić, że nad Amber Gold był parasol ochronny

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 15:00
W Sądzie Okręgowym w Warszawie sejmowa komisja ds. Amber Gold ponownie przesłuchała Marcina P., byłego szefa tej piramidy finansowej. Po zakończeniu przesłuchania przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann (PiS) zapowiedziała złożenie przez komisję śledcza do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez BGŻ. 
rozwiń zwiń