X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jak geny wpływają na nasz wygląd?

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2018 07:30
Geny wpływają na nasz wygląd, ale czy dysponując jedynie profilem genetycznym jesteśmy w stanie ustalić w jakim stopniu się to dzieje? Gościem audycji Zdziwienie Tygodnia był prof. Wojciech Branicki, kierownik Laboratorium Badań nad Zmiennością Genomu Człowieka.
Audio
  • 11.01.18 prof. Wojciech Branicki: dzięki zastosowaniu nowatorskiego podejścia do analizy danych dokonano przełomu w zakresie genetyki.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: EASTNEWS/Panther Media

W opinii wielu naukowców publikacja zespołu prof. Waltera Bodmera z uniwersytetu w Oxfordzie, zrewolucjonizowała wpływ znaczenia genów dla naszej fizyczności. Według najnowszych badań istnieją określone warianty genów odpowiedzialne za wygląd twarzy. Zdaniem prof. Wojciecha Branickiego, dzięki zastosowaniu nowatorskiego podejścia do analizy danych, dokonano przełomu w zakresie genetyki. -Wiarygodność tej pracy potwierdzi przyszłość, ale trzy geny na które wskazuje prof. Bodmer będą z pewnością badane wnikliwiej – tłumaczył prof. Wojciech Branicki.

Metodologia tej pracy opierała się na analizie obrazów twarzy i badaniach genetycznych. Praca pokazuje również, jak ogromne znaczenie mają nowoczesne technologie. - Zastosowano tu badania mikromacierzowe, ale także skanowanie trójwymiarowe twarzy. Wiele udało się też ustalić dzięki rosnącemu znaczeniu matematyki dla tej dziedziny – podkreślił gość audycji.

Gospodarzem audycji była Anna Piotrowska.

Polskie Radio 24/kawa

____________________ 

Więcej audycji z cyklu Zdziwienie Tygodnia

Data emisji: 11.01.18

Godzina emisji: 22.15