more_horiz

Tadeusz Zagórski: zakaz handlu w niedziele nie uderza w małe sklepy

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2019 14:27
- Walczymy też o rozwój małego handlu. Targowiska cieszą się bardzo dużą popularnością, szczególnie w niedziele - zauważył w PR24 Tadeusz Zagórski, prezes Naczelnej Rady Zrzeszeń Handlu i Usług.
Audio
  • 17.02.19 Ekspert: wolne niedziele nie uderzają w małe sklepy
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Tadeusz Zagórski zwrócił uwagę, że dzięki zakazowi handlu w niedzielę obroty w gastronomi wzrosły, o co najmniej 100 procent. - Ci, którzy prowadzą tego typu działalność, są bardzo zadowoleni. Ustawa nie jest w stanie uszczęśliwić wszystkich. Absurdem są informacje, że małe sklepy znikają przez wolne niedziele - podkreślił prezes Naczelnej Rady Zrzeszeń Handlu i Usług.

- Ludzie zrozumieli, że niedziela to nie czas, który można spędzać wyłącznie w sklepie - powiedział gość PR24.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiała Anna Grabowska.

PR24/ras

____________________ 

Data emisji: 17.02.2019

Godzina emisji: 13:34

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dziś urzędy pracy obsługują nie tylko osoby bezrobotne

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2019 14:48
- W Polsce mamy 16 wojewódzkich i 340 powiatowych urzędów pracy. Obsługują one nie tylko osoby bezrobotne, ale także ludzi z niepełnosprawnościami, poszukujących pracy, chcących się przekwalifikować czy doszkolić. Obsługują również pracodawców. Wydają też środki unijne – powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Ewa Flaszyńska, dyrektor departamentu rynku pracy w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

RODO. Pakiet zmieniający prawie 170 sejmowych ustaw

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2019 14:12
Pod koniec stycznia obchodziliśmy Europejski Dzień Ochrony Danych Osobowych. Na temat RODO i jego wdrażania w Polsce na antenie Polskiego Radia 24 mówił dr Maciej Kawecki, dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Darowałeś pieniądze organizacji? Możesz je odliczyć od podatku

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2019 14:21
Od podatku możemy odliczać darowizny, które przekazaliśmy na organizacje pożytku publicznego, aby jednak było to możliwe, trzeba spełnić kilka warunków. Adwokat dr Jędrzej Jakubowicz tłumaczy w audycji "Społeczny punkt widzenia", na co należy zwrócić uwagę darując nasze dobra innym.
rozwiń zwiń