X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Natalia Bogdan: wynagrodzenie nadal jest najważniejszym czynnikiem dla polskich pracowników

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2018 14:08
Jakie są wymogi pracodawców? Na jakim poziomie stoi mobilność polkich pracowników? Na te nurtujące pytania próbowała odpowiedzieć na antenie Polskiego Radia 24 Natalia Bogdan, szefowa firmy Jobhouse.
Audio
  • 04.11.18 Społeczny punkt widzenia. Natalia Bogdan: wynagrodzenie nadal jest najważniejszym czynnikiem dla polskich pracowników
W grudniu ubiegłego roku pracodawcy oferowali blisko 82 tysiące miejsc pracy.
W grudniu ubiegłego roku pracodawcy oferowali blisko 82 tysiące miejsc pracy.Foto: Pixabay.com

Wśród badanych pracowników z 13 krajów Europy, w III kwartale 2018 r. krajowy rynek pracy najlepiej ocenili Niemcy (81,3 proc.) oraz Polacy (80,2 proc.). Podium europejskich liderów, z wynikiem 74 proc., zamknęła Austria. Badanie Confidence Index pokazało także, że Polacy z sytuacji na rodzimym rynku pracy są o wiele bardziej zadowoleni niż np. Belgowie (72 proc.), Holendrzy (70,9 proc.), czy Szwedzi (70,3 proc.).

- Te badania to taki pozytywny znak dla pracowników, którzy mają coraz większą świadomość uprzywilejowanej pozycji na rynku. Każda firma praktycznie szuka teraz pracowników, niezależnie od poziomu stanowiska - mówiła Natalia Bogdan.

Szefowa firmy Jobhouse zauważyła również, że "nadal nie mamy jednak świadomości, jak tej pracy szukać". - Dokumenty aplikacyjne często są ograniczone do samych danych osobowych, wykształcenia i poziomu doświadczenia. W okrojonym zakresie informujemy o nazwie firmy i latach, w których w niej pracowaliśmy - dodała gość programu.

Ekspertka stwierdziła, że musimy trochę ułatwić osobie rekrutującej znalezienie tych kluczowych informacji o nas. - Warto opisać, co należało do naszych obowiązków. Jeżeli nasze poprzednie miejsce pracy nie jest znaną organizacją, dobrze by było też napisać parę słów o niej. Nie zawsze przyszły pracodawca będzie miał czas wyszukiwać informacje w internecie - komentowała Natalia Bogdan.

Rozmawiała Anna Grabowska.

PR24

____________________ 

Data emisji: 04.11.2018

Godzina emisji: 13:35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak