X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wypadki przy pracy coraz bardziej powszechne

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2018 14:41
Niepokojące dane z GUS świadczą o tym, że liczba wypadków przy pracy wrosła w stosunku do ubiegłego roku o 40 proc. W międzynarodowym dniu pamięci ofiar wypadku przy pracy i chorób zawodowych gościem audycji Społeczny Punkt Widzenia był Wiesław Łyszczek Główny Inspektor Pracy.
Audio
  • 27.04.18 Liczba wypadków przy pracy wrosła w stosunku do ubiegłego roku o 40 proc
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: EAST NEWS/Lukasz Olek

Pomimo wielu działań mających na celu ochronę życia i zdrowia pracowników dane na temat bezpieczeństwa pracowników nie są zadowalające. Zdaniem Wiesława Łyszczka, wstępną diagnozą tych niepokojących wyników jest to, że zarówno pracodawcy, jak i pracownicy nie przestrzegają obowiązujących przepisów prawa pracy i zasad bezpieczeństwa. - Następstwem tego jest wynik 661 osób, które uległo wypadkom ciężkim. To wzrost o 42,5 proc. – powiedział ekspert.

Wśród poszkodowanych w wypadkach dominująca grupą są osoby młode o krótkim stażu. - Ulegają oni wypadkom w wyniku niewłaściwego przygotowania do pracy. - Młodzi pracownicy często nie przechodzą prawidłowo szkolenia BHP lub w ogóle nie są nim objęci. W skutek czego nie mają rozeznania na temat grożących im zagrożeń lub je lekceważą – tłumaczył Wiesław Łyszczek.

Jak zaznaczył Główny Inspektor Pracy podobne sytuacje zdarzają się jednak także wśród osób w podeszłym wieku. – Wówczas mamy często do czynienia z lekceważeniem obowiązujących przepisów.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu była Anna Grabowska.

Polskie Radio 24/km

Społeczny punkt widzenia w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 27.04.18

Godzina emisji: 13.15


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspertka „Solidarności” o proponowanych zmianach w Kodeksie pracy

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2018 14:43
Propozycje dotyczące zmian w Kodeksie pracy zostały po półtorarocznej pracy przekazane Elżbiecie Rafalskiej. Jak zaznaczyła minister rodziny, pracy i polityki społecznej potrzebny jest teraz czas na analizę propozycji. Temat okazał się kontrowersyjny. Jedną z propozycji, która wzbudziła szerokie dyskusje jest kwestia pracy na etacie. O zmianach w Kodeksie pracy mówiła w audycji Społeczny Punkt Widzenia Barbara Surdykowska, ekspertka NSZZ „Solidarność”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Prawo pracy powinno być zmienione". Opinie ekspertów

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2018 10:33
Goście audycji Rządy pieniądza w Polskim Radiu 24 Agnieszka Durlik (Krajowa Izba Gospodarcza), Kamil Maliszewski (MBank) oraz Mariusz Pawlak (Związek Pracodawców i Przedsiębiorców) ocenili propozycje zmian w prawie pracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elżbieta Rafalska: Kodeks pracy wymaga zmiany, strony muszą się na nie zgodzić

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2018 12:43
„Dorobek komisji kodyfikacyjnej będzie wykorzystany, jest niezwykle cenny i ważny; kwestie nad którymi musimy popracować to czas pracy, czy spory zbiorowe” - oświadczyła w piątek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. O zmianach w Kodeksie pracy mówił w audycji Jakim Prawem prof. Jacek Męcina z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń