X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Magazyn europejski". Jaki kształt będzie miał brexit wg Borisa Johnsona?

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019 21:35
- Boris Johnson był jedną z twarzy tej frakcji konserwatywnej, która najmocniej optowała za tzw. twardym brexitem. Wkrótce po referendum za taki uznawano opuszczenie wspólnoty przez Wielką Brytanią, które będzie zakładało minimalne związki ze wspólnotą, w tym wyjście ze wspólnego ryku i unii celnej – mówił w Polskim Radiu 24 Michał Strzałkowski.
Audio
Boris Johnson podczas przemówienia w Parlamencie Brytyjskim. Londyn, 25.07.2019
Boris Johnson podczas przemówienia w Parlamencie Brytyjskim. Londyn, 25.07.2019Foto: PAP/EPA/JESSICA TAYLOR / UK PARLIAMENT / HANDOUT

- Obecnie pod pojęciem twardego brexitu rozumie się już wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez umowy. To jest bardzo niebezpieczna sytuacja, raporty pokazują że może to zaszkodzić brytyjskiej gospodarce. Jest bardzo dużo zwiazanych z tym drobnych problemów, które dla wielu ludzi mogą okazać się kluczowe. Boris Johnson zapewniał w Izbie Gmin, że chce brexitu, ale także jest gotów negocjować umowę - mówił gość audycji.

Ryszard Czarnecki 1200.jpg
Ryszard Czarnecki: scenariusz "no deal" najgorszy z możliwych

Johnson, przemawiając w w czwartek w Izbie Gmin po raz pierwszy jako premier, ostrzegł, że umowa z UE w sprawie brexitu jest "nie do zaakceptowania" dla brytyjskiego parlamentu i Wielkiej Brytanii. Wezwał do usunięcia z niej mechanizmu awaryjnego i oświadczył, że jest gotów zdecydować się na brexit bez umowy.

Szef KE Jean-Claude Juncker powiedział w czwartek przez telefon nowemu brytyjskiemu premierowi Borisowi Johnsonowi, że umowa o wyjściu jego kraju z UE, uzgodniona przez b. premier Theresę May w listopadzie ub.r., jest najlepszą i jedyną możliwą umową ze Wspólnotą.

Unijny negocjator ds. brexitu Michel Barnier ostrzegł w czwartek, że Brytyjczycy będą musieli "zmierzyć się z konsekwencjami", jeśli wybiorą bezumowne wyjście z UE.

Wizytę Ursuli von der Leyen w Warszawie komentował w "Magazynie Europejskim" prof. Piotr Madajczyk z Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk. - Padały głosy, że wizyta przewodniczącej jest wyrazem wdzięczności za przebieg głosowania nad jej kandydaturą, ale przede wszystkim jest to racjonalne posunięcie w Unii Europejskiej, która ciągle ma wiele problemów i potężnych wyzwań i trzeba się brać do pracy - mówił gość audycji.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiał Paweł Lekki.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 26.07.2019

Godzina emisji: 20:35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dr Ryszard Żółtaniecki: partnerstwo z Wielką Brytanią jest dla nas niezwykle ważne

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 14:51
- Boris Johnson ma ogromne doświadczenie polityczne. Konstruując rząd będzie próbował zatrzeć różnice polityczne, które pojawiły się ostatnio w partii konserwatywnej i zbliżyć się do rozwiązania problemu brexitu. Nie będzie to łatwe, część twardych konserwatystów, którzy są zwolennikami porozumienia brexitowego zapowiada kontrdziałania i stworzenie frakcji opozycyjnej – mówił w Polskim Radiu 24 dr Ryszard Żółtaniecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rządy Pieniądza: co z brexitem zrobi nowy premier Wielkiej Brytanii?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2019 12:11
O Brexicie w kontekście zmiany premiera w Wielkiej Brytanii oraz o zmieniającej się sytuacji na polskim rynku pracy i o emigracji zarobkowej rozmawiali w audycji Rządy Pieniacza w Polskim Radiu 24 Artur Bartoszewicz ze Szkoły Głównej Handlowej oraz ekonomista Marek Zuber.
rozwiń zwiń