X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Piotr Madajczyk: Ursula von der Leyen jest osobą zdolną do kompromisów

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 21:35
- Ursula von der Leyen ma bardzo trudne zadanie, ponieważ parlament jest bardzo rozproszony. Trzeba mieć ofertę dla każdego i ciężko to pogodzić. Dopasowanie do danego programu oznacza siłą rzeczy konflikt z jakąś partią - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Prof. Piotr Madajczyk z Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk. Obszerną relację z Brukseli na ten temat przedstawiła też Beata Płomecka z Polskiego Radia.
Audio
  • 12.07.2019 Prof. Piotr Madajczyk o kandydaturze Ursuli von der Leyen na stanowisko szefowej KE
Ursula von der Leyen
Ursula von der LeyenFoto: PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

Prof. Madajczyk wskazał, że czołowego polityka europejskiego powinna cechować otwartość i elastyczność. Jego zdaniem ma to Ursula von der Leyen, a tych cech brakuje z kolei Fransowi Timmermansowi - Polityk wybierany na czołowe stanowisko musi być elastyczny i otwarty na różne kierunki. Timmermans sam się wyprofilował w pewną stronę. Jeśli ktoś staje się stroną w sporze, to nie może osiągnąć kompromisu - zauważył.

Ursula-von-der-Leyen1200.jpg
Sankcje za łamanie praworządności. Socjaliści stawiają warunki Ursuli von der Leyen

Gość PR 24 zwrócił też uwagę, że von der Leyen świetnie radzi sobie z trudnymi sytuacjami. Jej problemem może być natomiast to, że musi nabywać doświadczenie - Ursula von der Leyen radziła sobie wcześniej całkiem dobrze w swoich resortach. Na jej korzyść przemawia to, że wykazała się odpornością psychiczną na ataki za Bundeswehrę. Wytrzymała to. Może jej trochę brakować doświadczenia, choć wydaje się że jest osobą zdolną do kompromisów i porozumień - przyznał profesor.

Zapytany o to czy jego zdaniem Ursula von der Leyen obejmie stanowisko szefowej Komisji Europejskiej, prof. Madajczyk powiedział: "Jeżeli ona nie zostanie szefową KE, to będzie samobójstwo ze strony europarlamentu, a nie sądzę, by do tego mogło dojść".

<<CZYTAJ TAKŻE>> Ursula von der Leyen zabiega o poparcie swojej kandydatury. Komentarze europosłów

"Magazyn europejski" prowadził Paweł Lekki.

Polskie Radio 24/pkr

-------------------------------------

Data emisji: 12.07.2019

Godzina emisji: 20.33

Czytaj także

Ursula von der Leyen za przeglądem praworządności, neutralnością klimatyczną i równowagą płci w KE

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 13:52
- Chcemy poszerzyć dyskusję na całą Europę dotyczącą rządów prawa. Chcemy rzucić więcej światła na tę kwestię i skończyć z piętnowaniem. Zależy nam na wyważonym procesie, przejrzystym dla wszystkich - powiedziała kandydatka na szefową Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Na spotkaniu z liberałami-centrystami podkreślała, że zależy jej na przejrzystym procesie.
rozwiń zwiń