X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Magazyn Europejski". Piotr Madajczyk: przedłużenie sankcji wobec Rosji jest sukcesem

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2019 21:16
- Rosja sama przyczyniła się do przedłużenia sakcji m.in. tym, że nie chce do tej pory wypuścić ukraińskich marynarzy - mówił w Polskim Radiu 24 prof. dr hab. Piotr Madajczyk z PAN.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/ Alexandra Lande

Podczas szczytu UE, który trwał od czwartku do piątku, zapisy wniosków końcowych, mówiących o dojściu UE do neutralności klimatycznej do 2050 r., zostały zablokowane przez Polskę i kilka innych państw unijnych. Według nieoficjalnych informacji oprócz Polski były to: Czechy, Estonia i Węgry. Polska dopiero po szczegółowym przeanalizowaniu propozycji w sprawie neutralności klimatycznej będzie w stanie podjąć decyzje co do strategii klimatycznej. 

- Dwóm największym, czyli partii ludowej i socjaldemokratom brakuje sił, ponieważ trzeba dodać liberałów, zielonych i dogadywać się w większym gronie. Parlament Europejski coraz śmielej poszerza swoje kompetencje. Wydaje się, że wcześniej polityka francuska była bardziej zręczna. Brakuje wypracowanych, wspólnych celów - mówił w Polskim Radiu 24 prof. dr hab. Piotr Madajczyk z PAN.

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 "przedłużenie sankcji wobec Rosji jest sukcesem i to nie wywoływało większych dyskusji". - Rosja sama się do tego przyczyniła tym, że nie chce do tej pory wypuścić ukraińskich marynarzy i tym samym ułatwiła tę decyzję - stwierdził ekspert.

W nagraniu również relacja ze szczytu Beaty Płomeckiej, korespondentki Polskiego Radia w Brukseli. 

Gospodarzem Magazynu Europejskiego był Paweł Lekki.

Data emisji: 21.06

Godzina emisji: 20.33

PR24/dn/PAP