X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ekspert: czas gra na korzyść twardego brexitu

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2019 21:13
- Od strony formalnej najbardziej "uprzywilejowanym" scenariuszem jest wyjście Wielkiej Brytanii z UE bez porozumienia. To jest już wpisane w prawo brytyjskie. Każdy inny scenariusz wymaga legislacji. W przypadku twardego brexitu wystarczy jedynie czas - mówił w Polskim Radiu 24 dr Przemysław Biskup z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.  
Audio
  • 25.01.19 Magazyn europejski: przed kolejnym głosowaniem w Izbie Gmin nad unijno-brytyjską umową rozwodową
Im bliżej brexitu, tym mniej pracowników z Unii Europejskiej zatrudnia się na Wyspach.
Im bliżej brexitu, tym mniej pracowników z Unii Europejskiej zatrudnia się na Wyspach.Foto: Ivan Marc/Shutterstock

5 stycznia brytyjska Izba Gmin zagłosowała przeciwko wynegocjowanej przez rząd Theresy May umowie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. W razie braku większości dla tego dokumentu lub alternatywnego rozwiązania, na mocy procedury wyjścia opisanej w art. 50 traktatu o UE Wielka Brytania automatycznie opuści Wspólnotę bez umowy o północy z 29 na 30 marca.

Wśród możliwych scenariuszy wyjścia z impasu są m.in.: powtórzenie głosowania w Izbie Gmin po uzyskaniu dalszych zapewnień politycznych ze strony UE, przedłużenie procedury wyjścia ze Wspólnoty na mocy art. 50 traktatu, wyjście z UE bez umowy, organizacja drugiego referendum lub rozpisanie przedterminowych wyborów parlamentarnych w Wielkiej Brytanii.

Kanclerz Austrii Sebastian Kurz oświadczył na szczycie w Davos, że Unia Europejska jest gotowa przesunąć datę opuszczenia Wspólnoty przez Wielką Brytanię. Co może zrobić jeszcze Wspólnota, aby wesprzeć premier May przed kolejnym głosowaniem w Izbie Gmin nad unijno-brytyjską umową rozwodową?

Również o tym w nagraniu. W audycji także o nowym traktacie współpracy między Niemcami i Francją, który kanclerz Angela Merkel i prezydent Emmanuel Macron podpisali w Akwizgranie. 

"Magazyn europejski" prowadził Bogumił Husejnow. 

Data emisji: 25.01

Godzina emisji: 20.35

PR24.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łukasz Polinceusz: wyjście Wielkiej Brytanii z UE jest coraz bardziej skomplikowane

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 15:01
- Nadal nie wiemy, na jakich warunkach Wielka Brytania opuści Unię Europejską. Społeczeństwo brytyjskie nigdy nie było jeszcze tak podzielone - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Polinceusz z Fundacji Pułaskiego.
rozwiń zwiń