X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kompromis ws. imigrantów. "Szczyt UE był przełomowy"

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2018 08:00
Przywódcy państw Unii Europejskiej podczas szczytu w Brukseli (28-29 czerwca) porozumieli się w sprawie przeciwdziałania kryzysowi migracyjnemu. – Ten szczyt był przełomowy, wszystko jest już "na papierze". Przyjmowanie uchodźców będzie dobrowolne – relacjonowała w Magazynie Europejskim Beata Płomecka, korespondentka Polskiego Radia w Brukseli.
Audio
  • 02.07.18 Magazyn Europejski: Jest kompromis ws. imigrantów. "Szczyt UE był przełomowy"
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Zgodnie z ustaleniami, w państwach UE powstaną centra kontroli migrantów, a poza Wspólnotą – ośrodki do wysadzania uratowanych na morzu migrantów. Przywódcy postanowili, że uchodźcy z centrów zlokalizowanych w Unii Europejskiej, w krajach, które dobrowolnie się na to zgodzą, będą podlegali relokacji do innych państw. Nie będzie jednak żadnych kwot, a rozdział będzie się odbywał na zasadzie dobrowolności. Gwarancji w tej sprawie domagała się Polska i kilka innych krajów unijnych, m.in. z Grupy Wyszehradzkiej.

– To była żmudna, wieloletnia, a w ostatnich miesiącach bardzo intensywna strategia przekonywania do swoich argumentów. Kraje Grupy Wyszehradzkiej podkreślały, że obowiązkowe przyjmowanie imigrantów nie jest receptą na kryzys, a dodatkowo takie rozwiązanie tylko zachęca do przeprawiania się przez Morze Śródziemne z Afryki do Europy – mówiła w Polskim Radiu 24 Beata Płomecka.

Jak podkreślała nasza korespondentka, negocjacje trwały trzy lata. – W 2015 roku zapadła decyzja o przyjęciu 160 tysięcy uchodźców i ich obowiązkowym rozdzielaniu. Rok później, widząc podziały, jakie to spowodowało, Komisja Europejska zaprezentowała projekt prawa azylowego, w którym również jednak zaproponowała automatyczne przyjmowanie uchodźców – relacjonowała Płomecka. – Od tego czasu kraje Grupy Wyszehradzkiej apelowały o zrozumienie. W końcu nadszedł ten dzień. Ten szczyt był przełomowy, wszystko jest już "na papierze". Przyjmowanie uchodźców będzie dobrowolne, a prace nad wspominanym prawem azylowym muszą się toczyć tak, żeby zostało ono przyjęte jednomyślnie. To w praktyce oznacza, że zapis o automatycznym rozdzielaniu uchodźców jest nierealny – wyjaśniała dziennikarka.

Więcej w całej relacji Beaty Płomeckiej, a także w rozmowie z Adamem Puchejdą z Uniwersytetu Warszawskiego.

Gospodarzem Magazynu Europejskiego był Paweł Lekki.

Polskie Radio 24/PAP/zz

---------------------------

Data emisji: 29.06.18

Godzina emisji: 29.06.18


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pracownicy delegowani: wygrana bitwa branży transportowej

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2018 11:40
Po przegranej przez Europę Środkową i Wschodnią batalii o pracowników delegowanych pojawiła się szansa na uratowanie transportu międzynarodowego – tak by nie został on objęty rygorystycznymi przepisami dotyczącymi delegowania pracowników i płacy minimalnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy grozi nam Europa dwóch prędkości?

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2018 21:06
Prezydent Francji Emmanuel Macron i kanclerz Niemiec Angela Merkel, którzy we wtorek spotkali się w Brandenburgii, uzgodnili, że Paryż i Berlin chcą solidarnej, europejskiej odpowiedzi na kryzys migracyjny oraz wspólnego budżetu strefy euro. Dyskutowali o tym w Magazynie Europejskim Magdalena Skajewska z Naczelnej Redakcji Publicystyki Międzynarodowej Polskiego Radia i dziennikarz Jarosław Guzy.
rozwiń zwiń