X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Pierwsza taka sytuacja w historii". Marcin Radomski o Złotych Globach

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 11:04
- To jest pierwsza taka sytuacja w historii Złotych Globów, że gala odbyła się bez udziału gwiazd, bez udziału dziennikarzy, w ogóle bez udziału publiczności - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Radomski, krytyk filmowy.
To jest pierwsza taka sytuacja w historii Złotych Globów - Marcin Radomski komentuje galę
"To jest pierwsza taka sytuacja w historii Złotych Globów" - Marcin Radomski komentuje galęFoto: shutterstock.com/Joe Seer

Tegoroczna, 79. gala rozdania Złotych Globów - wyróżnień z dziedziny filmu i telewizji, przyznawanych przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej - odbywa się bez udziału publiczności i nie jest transmitowana w telewizji ani online. Ma to związek nie tylko z pandemią koronawirusa, ale przede wszystkim z kierowanymi pod adresem członków stowarzyszenia oskarżeniami o korupcję i rasizm, a także z zapowiedzianym przez branżę bojkotem uroczystości. Werdykt publikowany był sukcesywnie na profilu nagrody na Twitterze.

Na antenie Polskiego Radia 24 gościł krytyk filmowy Marcin Radomski, który odniósł się do tegorocznej gali. Jak wskazał, "to jest pierwsza taka sytuacja w historii Złotych Globów". - Bez udziału gwiazd, bez udziału dziennikarzy, w ogóle bez udziału publiczności, to było takie wydarzenie prywatne - ocenił.

Bojkot stowarzyszenia

Jak zaznaczył, "pierwszym powodem była pandemia, która cały czas trwa". - Drugim jest jednak bojkot, szczególnie w Stanach Zjednoczonych, Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej, które organizuje te nagrody - powiedział.

- Organizacja jest oskarżana przez środowisko filmowe o korupcję, skostnienie, brak przedstawicieli mniejszości etnicznych - wskazał. - O ogólny brak zmian - dodał.

Jak wyjaśnił, chodzi o "zmiany w tej organizacji, do której należy prawie setka przedstawicieli środowiska dziennikarsko-krytycznego". - Od lat to środowisko nie zmienia się i teraz są naciski na to, żeby wprowadzono jakąś różnorodność, jakieś nowe twarze - podkreślił i dodał, że "dlatego telewizja zrezygnowała z transmisji tej gali". 

- Nie było fanfar, nie było czerwonego dywanu, nie było gwiazd, czyli nie było też wielkich emocji - podsumował.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
23:41 PR24_mp3 2022_01_13-23-35-22.mp3 Marcin Radomski o Złotych Globach: to było takie wydarzenie prywatne (Polskie Radio 24)

***

Audycja"Weekend kulturalny"

Prowadziła: Maja Kluczyńska

GośćMarcin Radomski, krytyk filmowy

Data emisji: 13.01.2022

Godz. emisji: 23.36


jb

Czytaj także

Najlepsze filmy 2021 r. Gociek i Adamski wskazali swoje typy

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2021 15:30
Jakie nowości filmowe zrobiły w 2021 roku największe wrażenie na Piotrze Goćku i Łukaszu Adamskim? Autorzy audycji "Nakręceni - magazyn premier filmowych" mówili o dziełach, które zapadły im w pamięć, a także o kondycji dużego i małego ekranu w ogóle, w dobie pandemii i rosnącego rynku platform streamingowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najbardziej oczekiwane premiery 2022 roku. Które filmy na pewno warto zobaczyć?

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2022 16:08
– Szczególnie czekam na nowy film Guillermo del Toro "Nightmare Alley". To ekranizacja mrocznej, czarnej powieści z lat 40. i remake filmu hollywoodzkiego z lat 40. Ten ostatni został niedawno przypomniany w nowym wydaniu na Blu-Ray – przyznaje krytyk filmowy Sebastian Smoliński.
rozwiń zwiń