X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Podsumowanie literackie". Anna Wincencjusz-Patyna o Wrocławskich Targach Dobrych Książek

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2021 08:06
- Podczas targów odbywa się cykl spotkań Salon zdobywców, czyli spotkania z laureatami, laureatkami najważniejszych nagród literackich w Polsce. W tym roku gościmy m.in. Zbigniewa Rokitę, czyli laureata Literackiej Nagrody Nike, Elżbietę Łapczyńską, laureatkę nagrody Conrada, czy Mirę Marcinów, laureatkę Paszportu "Polityki" - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 organizatorka targów Anna Wincencjusz-Patyna.
Od 2 do 5 grudnia trwają Wrocławskie Targi Dobrych Książek
Od 2 do 5 grudnia trwają Wrocławskie Targi Dobrych Książek Foto: Facebook.com/WroclawskieTargiDobrychKsiazek

Od 2 do 5 grudnia trwają 29. Wrocławskie Targi Dobrych Książek. To największe literackie święto w stolicy Dolnego Śląska. Ponad 100 wydawców z całej Polski, premiery, promocje, okazje do zdobycia autografów, spotkania autorskie, warsztaty i towarzyszące wydarzeniu Targi Wszystkiego Dobrego, czyli strefa mody, designu i sztuki rękodzielniczej.  

Punkt szczepień w Hali Stulecia

Organizatorka targów podkreśliła, że "dbamy o bezpieczeństwo czytelników, wydawców, wszystkich odwiedzających". - Przestrzegamy zaleceń ogłoszonych przez Ministerstwo Zdrowia. Także na miejscu w Hali Stulecia dostępny jest punkt szczepień, gdzie każdy chętny bez zapisów, bez kolejek będzie mógł zaszczepić się pierwszą czy trzecią dawką szczepionki - zaznaczyła Anna Wincencjusz-Patyna.

Zwróciła uwagę, że "to już 29. edycja Wrocławskich Targów Dobrych Książek". - W poprzednim roku targi się nie mogły odbyć, z wiadomych względów, ale zawsze mają one miejsce przed mikołajkami albo tuż po zawsze jest to pierwszy weekend grudnia - wskazała.

Anna Wincencjusz-Patyna wskazała, że targi "to doskonała okazja do tego, żeby nabyć prezenty". - Czy mikołajkowe, czy już na święta wszelakie, dostępne są zarówno te książkowe, jak i z obszaru mody, designu i sztuki rękodzielniczej. I tutaj najlepszymi wskazaniami byłyby książki, które są w tym roku nominowane do nagród edytorskich Pióro Fredry i Dobre Strony - powiedziała. 

Organizatorka wydarzenia zaznaczyła, że "jest ono swoistym podsumowaniem literackim". - Podczas targów odbywa się cykl spotkań Salon zdobywców, czyli spotkania z laureatami, laureatkami najważniejszych nagród literackich w Polsce. W tym roku gościmy m.in. Zbigniewa Rokitę, czyli laureata Literackiej Nagrody Nike, Elżbietę Łapczyńską, laureatkę nagrody Conrada, czy Mirę Marcinów, laureatkę Paszportu "Polityki" - mówiła Anna Wincencjusz-Patyna.

Posłuchaj
21:38 weekendddd.mp3 Marta Kiewel oraz Anna Wincencjusz-Patyna o targach Wrocławskich Targach Dobrych Książek ("Weekend kulturalny") 

Czytaj również:

***

Audycja: "Weekend kulturalny"

Prowadziła: Maja Kluczyńska

Goście: Anna Wincencjusz-Patyna (organizator targów), Marta Kiewel (współorganizator-Wrocławski Dom Literatury)

Data emisji: 03.12.2021

Godz. emisji: 23.35

nt

Czytaj także

"To po prostu sztuka o miłości". Bożenna Intrator o spektaklu "Miłość po dwóch stronach oceanu"

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2021 09:52
- Jest to sztuka o rodzinie rozrzuconej po dwóch stronach oceanu - o najnowszym spektaklu mówiła w Polskim Radiu 24 Bożenna Intrator, autorka, reżyserka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyrektor festiwalu im. Paderewskiego: nasz patron wypromował Chopina

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 00:00
- Paderewskiemu zawdzięczamy ogólnoświatową wiedzę na temat Chopina. On nawet wydał jego wszystkie utwory pod własną redakcją - mówił w Polskim Radiu 24 Wiesław Dąbrowski (dyrektor VIII Międzynarodowego Festiwalu I.J. Paderewskiego). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ireneusz Skruczaj w PR24 o filmie "Obłoki śmierci - Bolimów 1915"

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2021 11:35
- W Puszczy Bolimowskiej zapisały się jedne z najmroczniejszych kart w historii ludzkości, czyli narodziny broni chemicznej, narodziny broni masowego rażenia, która zapoczątkowała wszystko, co najgorsze w XX wieku - mówił w Polskim Radiu 24 Ireneusz Skruczaj, reżyser filmu "Obłoki śmierci - Bolimów 1915". Gościem audycji była także Izabela Wierzbińska z firmy BestFilm.
rozwiń zwiń