X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Naszą misją jest edukacja". Kama Zboralska o Warszawskich Targach Sztuki

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 11:20
- To jest jedyne w swoim rodzaju miejsce, gdzie możemy zobaczyć szeroki przekrój sztuki współczesnej, dawnej, a nawet starożytnej i po prostu w jakiś sposób się z tym oswoić i zobaczyć co w tej chwili jest na rynku - mówiła w Polskim Radiu 24 dyrektor programowy Warszawskich Targów Sztuki Kama Zboralska.
Kama Zborlaska: targi to miejsce, gdzie można przyjść i obejrzeć prace artystów z różnych pokoleń
Kama Zborlaska: targi to miejsce, gdzie można przyjść i obejrzeć prace artystów z różnych pokoleńFoto: Twitter.com/@kulturalnawawa

W ostatni weekend listopada w Warszawie odbędzie się jedna z najważniejszych imprez kulturalnych w Polsce - Warszawskie Targi Sztuki. Dyrektor programowy wydarzenia Kama Zboralska opowiedziała Mai Kluczyńskiej o szczegółach tego projektu.

W tym roku po raz pierwszy targi odbędą się w hali EXPO XXI. Jak oceniła gość audycji, ta przestrzeń "niesie ze sobą nowe możliwości ekspozycyjne". - Przyszedł taki moment, kiedy chcieliśmy spróbować w trochę innym miejscu - powiedziała.

W jej ocenie "Arkady Kubickiego były bardzo prestiżowym miejscem i na pewno wiele osób się już z nim oswoiło i kojarzyło targi z Zamkiem Królewskim", natomiast na decyzję o zmianie lokalizacji wpłynął fakt, że targi stają się coraz większą imprezą. Ważnym czynnikiem była także sytuacja epidemiczna w Polsce. - Zobaczymy jak to miejsce się sprawdzi i zweryfikujemy czy to była słuszna decyzja - wskazała.

Edukacja misją wydarzenia

Kama Zboralska opowiedziała także o misji Warszawskich Targów Sztuki jaką jest nauka. - Dużą wagę przywiązujemy od wielu lat do części edukacyjnej - naszą misją jest propagowanie sztuki - zaznaczyła.

Jak dodała, "targi to nie tylko kupno czy sprzedaż, targi to także obszar, gdzie można przyjść i obejrzeć prace artystów z różnych pokoleń". - To jest jedyne w swoim rodzaju miejsce, gdzie możemy zobaczyć szeroki przekrój sztuki współczesnej, dawnej, a nawet starożytnej i po prostu w jakiś sposób się z tym oswoić i zobaczyć co w tej chwili jest na rynku - tłumaczyła.

Wystawy, wykłady i spotkania z artystami

Dyrektor programowy poinformowała także o wystawach, które będą towarzyszyć targom. - W tym roku będzie wystawa prezentująca twórczość Bolesława Biegasa - artysty wyjątkowego i bardziej znanego we Francji niż w Polsce z racji tego, że większość życia tam mieszkał - powiedziała. Jak dodała, "jest to artysta którego twórczość warto przybliżyć i pokazać Polakom".

Oprócz prac Bolesława Biegasa na targach zaprezentowana będzie także wystawa "Fogtt o Witkacym", na której znajdą się zarówno reprodukcje prac Witkacego, jak i dzieła namalowane przez Andrzeja Fogtta.

Posłuchaj
23:14 PR24_mp3 2021_11_25-23-35-56.mp3 Kama Zboralska o Warszawskich Targach Sztuki ("Weekend kulturalny"/Polskie Radio 24) 

- Andrzej Fogtt to artysta współczesny, który jest laureatem wielu prestiżowych nagród i - jak mówi - zawsze miał do pogadania z Witkacym. Najbardziej intrygowały go portrety artysty - powiedziała gość audycji.

Oprócz wystaw, w części edukacyjnej będzie także możliwość bezpośredniego spotkania się z artystami oraz wzięcia udziału w wykładach poświęconych sztuce.

Czytaj także:

***

Audycja: Weekend kulturalny

Prowadzący: Maja Kluczyńska

Gość: Kama Zboralska (dyrektor programowy Warszawskich Targów Sztuki)

Data emisji: 15.11.2021

Godzina: 23.35

ng

Czytaj także

"Jest to swoista trampolina rozwoju dla młodych artystów". Różańska-Gorgolewska o "Project Room"

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2021 13:20
- Do tej pory artyści wybierani byli przez zamknięte grono kuratorów, dyrektorów instytucji, które swoje propozycje składali, a one następnie były wystawiane. W tym roku pokusiliśmy się o prawdziwe otwarcie. Wydaje mi się, że skorzystanie z formuły open call było fantastycznym pomysłem - powiedziała w Polskim Radiu 24 Krystyna Różańska-Gorgolewska. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Duński artysta w Poznaniu. Piotr Gliński otworzył wystawę "Vilhelm Hammershoi. Światło i cisza"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 15:53
W poznańskim Muzeum Narodowym otwarto wystawę "Vilhelm Hammershoi. Światło i cisza". To pierwsza w Polsce i w Europie Środkowej monograficzna wystawa, która poświęcona jest dziełom wybitnego duńskiego artysty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pytania o istotę designu w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 09:27
Design – słowo odmieniane w ostatnich latach przez wszystkie przypadki robi zawrotną karierę. Ale co ono tak naprawdę oznacza, czym właściwie jest design? Być może właśnie wystawa przygotowana przez gdyńskie Centrum Designu udzieli odpowiedzi na te pytania.
rozwiń zwiń