X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Z tradycji można czerpać na nowo". Marcin Wyrostek o płycie "Pieśni współczesne"

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2021 08:21
- W tych pieśniach są emocje i przekaz, każda z nich ma swoją historię. Nie powinniśmy wstydzić się naszej tradycji, można z niej czerpać na nowo. Wszyscy wielcy inspirują się muzyką ludową, taki pomysł miał też Miuosh - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Wyrostek o płycie "Pieśni współczesne".
Audio
  • Marcin Wyrostek o płycie "Pieśni współczesne" (Weekend kulturalny)
Marcin Wyrostek
Marcin WyrostekFoto: Łukasz Dejnarowicz/Forum

Do sprzedaży trafiła płyta "Pieśni współczesne", przy której siły połączyli raper Miuosh i Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk". Do współpracy zaprosili czołówkę polskiej sceny alternatywnej i popowej, w tym m.in. Marcina Wyrostka.

dziedziniec pap arch 1200 .jpg
"Mamy cudownych artystów i ich prezentujemy". Dyrektor NCK o koncertach Dziedzińca Kultury

Gość Polskiego Radia 24 tłumaczył, że projekt porusza tematy i tradycje ziemi śląskiej i Beskidu Śląskiego. - Tożsamość jest bardzo ważna, również w swojej twórczości czerpię z korzeni ludowych. W tych pieśniach są emocje i przekaz, każda z nich ma swoją historię. Nie powinniśmy wstydzić się naszej tradycji, można z tego czerpać na nowo. Wszyscy wielcy inspirują się muzyką ludową, taki pomysł miał też Miuosh - powiedział Marcin Wyrostek. - Wyrastamy w tym. Jako Słowianie czujemy po swojemu tę muzykę. Te korzenie dają nam możliwość eksperymentowania i uzewnętrzniania się.  Miuosh pokazał to bardzo pomysłowo i nowocześnie - dodał.  

Artysta podkreślił znaczenie współpracy z Zespołem Pieśni i Tańca "Śląsk". - Brzmi czasami jak monumentalny chór z requiem. Bardzo dobrze współgra z poszczególnymi solistami - podkreślił akordeonista. 

Posłuchaj
23:32 PR24_mp3 2021_10_15-23-36-09.mp3 Marcin Wyrostek o płycie "Pieśni współczesne" (Weekend kulturalny)

 

Wydawnictwo powstało we współpracy z Narodowym Centrum Kultury. W nagraniach pojawili się m.in. Błażej Król, Bela Komoszyńska (Sorry Boys), Ralph Kaminski, Igor Herbut (LemON), Natalia Grosiak (Mikromusic), Julia Pietrucha, Tomasz Organek, Jakub Józef Orliński, Andrzej Smolik, Marcin Wyrostek czy duet Kwiat Jabłoni. Projekt angażuje łącznie ponad 140 muzyków i wykonawców.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Weekend kulturalny"

Prowadziła: Maja Kluczyńska

Gość: Marcin Wyrostek 

Data emisji: 15.10.2021

Godz. emisji: 23.35

Czytaj także

Miuosh i Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" prezentują megapłytę "Pieśni współczesne"

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 23:30
24 września (w roku przypadającym na stulecie trzeciego powstania śląskiego) na polski rynek muzyczny weszła płyta „Pieśni współczesne”, wspólny album Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” i Miuosha, który łączy współczesność ze śląskim regionalizmem. W projekcie wzięło ponad 140 wokalistów i instrumentalistów oraz bardzo charyzmatyczni wykonawcy współczesnej muzyki rozrywkowej i klasycznej.
rozwiń zwiń