X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

10. Festiwal "Inspirowane Górami". Dyrektor wydarzenia: chcemy pokazywać ludzi, którym góry są bliskie

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 11:20
- Co roku staramy się przygotować ciekawy program, w którym pokazujemy zakopiańczyków, którzy albo się tutaj urodzili, albo mieszkają i z górami są w pewnym sensie związani zarówno przez fotografię czy malarstwo, jak i przez swoją służbę - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Staszak (dyrektor Festiwalu "Inspirowane Górami"). 
Celem festiwalu jest pokazanie twórczości w różnych dziedzinach, której źródłem jest fascynacja górami
Celem festiwalu jest pokazanie twórczości w różnych dziedzinach, której źródłem jest fascynacja górami Foto: facebook.pl

Festiwal "Inspirowane Górami…" organizowany od kilku lat jesienią jest formą uczczenia rocznicy nadania Zakopanemu praw miejskich, która przypada na dzień 18 października. Wydarzenie jest rów­nież okazją do spotkania i wspólnego świętowania kolejnego jubileuszu Miasta przez mieszkańców i turystów ceniących uroki piękniej tatrzańskiej jesieni.

FestiwalZakopane/663
Festiwal "Inspirowane Górami" 2021. Ewa i Maciej Berbeka patronami, dla których Zakopane było impulsem

Pokaz "Inspirowane Górami" od trzeciej edycji jest dedykowany Maciejowi Berbece, który w 2013 roku zginął na Broad Peaku. 29 kwietnia 2018 roku, po wyniszczającej chorobie zmarła Ewa Dyakowska-Berbeka. 19 października 2018 roku w Teatrze im. St. I. Witkiewicza odbyło się uroczyste ogłoszenie Patronów Festiwalu – zakopiańczyków pracujących i działających społecznie w Zakopanem, zaangażowanych w organizację Festiwalu.

- Festiwal jest organizowany na pamiątkę otrzymania przez Zakopane 18 października 1933 roku praw miejskich. Co prawda nie jest to rocznica ich otrzymania, niemniej jednak festiwal powołany 10 lat temu przede wszystkim miał temu służyć - przypominać tę datę, ale także pokazywać ludzi, którym góry są bliskie, którzy je kochają i dla których są one inspiracją - podkreśliła Staszak.

 - W tym roku odbędą się spotkania wokół Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pokazujemy też zakopiańczykom ciekawych ludzi, którzy jeździli w góry całego świata. Zafascynowały ich one na tyle, że przywieźli ze sobą opowieści, fotografie, obrazy czy grafiki - zdradziła dyrektor festiwalu.  

- Chcieliśmy pokazać, że mimo tego, co się wydarzyło - półtora roku zamknięcia i izolacji -  przetrwaliśmy i idziemy dalej - podsumowała Joanna Staszak. 

Posłuchaj
23:01 PR24_mp3 2021_10_14-23-35-47.mp3 Joanna Staszak o X Festiwalu "Inspirowane Górami" ("Weekend kulturalny")   

Gościem audycji był także Jakub Przebindowski, reżyser i autor spektaklu "Frida. Życie. Sztuka. Rewolucja" oraz kurator wystawy "Frida Kahlo/Obecności", który mówił m.in. o wpływie twórczości i życia artystki na szeroko pojęte zjawiska kulturowe w Polsce i na świecie.
 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Weekend kulturalny"

Prowadziła: Maja Kluczyńska

Gość: Joanna Staszak (dyrektor Festiwalu "Inspirowane Górami")

Data emisji: 14.10.2021

Godz. emisji: 23.35

kmp

Czytaj także

28. Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz. Majcher: to święto ludzi kochających góry

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 11:20
- To jest taka przygoda z górami i filmem, która myślę, że niemalże każdego może zainteresować, zaintrygować i wciągnąć. Nie tylko jest to święto filmu, ale tych wszystkich, którzy kochają wypoczynek, kochają góry - powiedział w Polskim Radiu 24 Sławomir Majcher, dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.    
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy muzea idą z duchem czasu?

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2021 07:56
Miejsca kultury starają się zdążyć za młodym widzem. Obecnie mamy bardzo dużo różnych muzeów - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Śmigielska z Działu Edukacji, Muzeum Zamku Królewskiego w Warszawie. 
rozwiń zwiń