X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kurator Festiwalu Stanisława Lema: żeby oddać jego geniusz musimy robić pięciodniowe wydarzenie

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2021 00:00
- Świadectwem geniuszu Stanisława Lema jest to, że żeby oddać coś co za jakiego życia mogliśmy zrobić za pomocą jednego spotkania z nim, to tutaj musimy organizować pięciodniowy festiwal - powiedział w Polskim Radiu 24 Szymon Kloska, kurator Festiwalu Stanisława Lema.
Wystawa w Warszawie
Wystawa w WarszawieFoto: PAP/Zofia Bichniewicz

W 2021 roku, który został uchwalony przez Sejm RP Rokiem Lema, na miłośników literatury najczęściej tłumaczonego na języki obce polskiego pisarza oraz na tych, którzy z jego twórczością nigdy się nie zetknęli czeka kilkadziesiąt wydarzeń i projektów artystycznych. Krakowskie obchody koordynuje KBF – instytucja kultury Miasta Krakowa – a projekty na świecie organizuje Instytut Adama Mickiewicza. Impreza wystartowała 10 września.

Piotr Fronczewski.jpg
"Solaris" Lema w interpretacji Piotra Fronczewskiego

Wiele wydarzeń

Szymon Kloska podkreślił, że podczas festiwalu odbędzie się mnóstwo wydarzeń w różnych częściach Krakowa. - Podczas festiwalu jest wiele atrakcji. Przez pięć dni będzie dziać się wiele rzeczy. Bombie megabitowej towarzyszą także konferencje naukowe, kongres futorologiczny czy wystawa Przemysława Dębowskiego, którą można zobaczyć na krakowskich plantach - powiedział.

- Świadectwem geniuszu Stanisława Lema jest to, że żeby oddać coś co za jakiego życia mogliśmy zrobić za pomocą jednego spotkania z nim, to tutaj musimy organizować pięciodniowy festiwal - dodał.

Gość Polskiego Radia 24 zaznaczył, że taka rozpiętość wynika z mnogości zainteresowań Lema. - To nie jest tak, że jest wydarzenie literackie. Jest znany jako pisarz, ale miał szerokie zainteresowania. Zajmował się nauką, przyszłością czy filozofią. Musieliśmy stworzyć taką imprezę, aby jego mnogość zainteresowań móc unieść - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
22:53 PR24_mp3 2021_09_09-23-36-32.mp3 Szymon Kloska o Festiwalu Stanisława Lema (Weekend Kulturalny)

 

***

Audycja: "Weekend kulturalny"

Prowadzący: Maja Kluczyńska

Gość: Szymon Kloska (kurator festiwalu)

Data emisji: 09.09.2021

Godzina: 23:35

dz

Czytaj także

Lem w Czwórce. Jutro kolejny odcinek "Skarbów króla Biskalara"

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 06:15
Do 30 września w Czwórce w audycji "Stacja Kultura" będzie można usłyszeć "Bajki robotów" Stanisława Lema. Wybrane  fragmenty, od poniedziałku do piątku o godz. 10.45 czyta Łukasz Borkowski. Jutro zapraszamy na kolejną część "Skarbów króla Biskalara".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obchody Roku Stanisława Lema sięgają aż Korei Południowej. Instalacja "Do You Feel Connected?" na Gwangju Design Biennale

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 09:20
W Korei Południowej, podczas Gwangju Design Biennale od 1 września prezentowana będzie instalacja infuture.institute przygotowana we współpracy z Martą Flisykowską "Do You Feel Connected?" - poinformował  Marek Pogorzelski w imieniu organizatorów projektu, Instytutu Adama Mickiewicza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Które z idei Stanisława Lema urzeczywistniły się po latach?

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2021 21:30
Jako młody człowiek pragnął studiować na politechnice i zostać uczonym. To niezrealizowane marzenie ziściło się niejako w jego twórczości, w której prognozował kierunki rozwoju nauki i techniki. - Stanisław Lem potrafił wybrać z tworzącego się wielkiego oceanu informacji naukowych pewne ważne rzeczy - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. Łukasz Turski z Centrum Fizyki Teoretycznej Polskiej Akademii Nauk.
rozwiń zwiń