X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Narodowe Czytanie 2021. Dyrektor NCK: ta akcja nikogo nie wyklucza, na tym polega jej wielka siła

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2021 10:49
- Projekt nie jest warszawocentryczny. Ludzie czytają we wszystkich miejscach, gdziekolwiek mieszkają, są inscenizacje w szkołach i bibliotekach, nawet w szpitalach. Czytają w górach i nad morzem, w Polsce i za granicą - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury. Już w sobotę w całej Polsce i poza jej granicami odbędzie się jubileuszowe, dziesiąte Narodowe Czytanie. 
Audio
  • Prof. Rafał Wiśniewski o Narodowym Czytaniu (Weekend kulturalny)
W ramach tegorocznej, 10. edycji Narodowego Czytania, czytana będzie Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej
W ramach tegorocznej, 10. edycji Narodowego Czytania, czytana będzie "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli ZapolskiejFoto: Marek Borawski / KPRP / prezydent.pl

Lekturą tegorocznej akcji będzie "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. Jak co roku, Narodowe Czytanie zainauguruje w warszawskim Ogrodzie Saskim o godz. 12.00 para prezydencka.

Moralność pani Dulskiej Narodowe Czytanie 2021.jpg
Polskie Radio włącza się w Narodowe Czytanie 2021. Zobacz, co przygotowaliśmy

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 Narodowe Czytanie jest dobrym przykładem mecenatu państwa. - Czytanie inauguruje para prezydencka, a wszyscy ci, którzy czytają, stają się niejako jego ambasadorami. To jest swoiste święto, ukłon w stronę czytelnictwa, w stronę tych, którzy przygotowują spektakle na podstawie dramatów. To także święto aktorstwa i tych, którzy kochają literaturę - powiedział prof. Rafał Wiśniewski. 

Dyrektor Narodowego Centrum Kultury podkreślił, że czytelnictwo łączy. - Instytucje kultury, biblioteki, czytelnie, wszystkie miejsca, które mają przynajmniej półpubliczny charakter, są wykorzystywane do tego, aby czytać. Na tym polega swoista magia. Niezależnie od codziennych różnic Narodowe Czytanie jest elementem wspólnoty. Warto to pielęgnować, bo czytanie to radość - tłumaczył prof. Wiśniewski. 

Dodał, że sam pomysł czytania literatury pięknej jest elitarny. - A poprzez Narodowe Czytanie staje się działaniem o charakterze egalitarnym. Ten projekt nikogo nie wyklucza, wszystkich włącza. Na tym polega jego wielka siła - podsumował. 

Posłuchaj
20:52 PR24 2021_09_02-23-35-40.mp3 Prof. Rafał Wiśniewski o Narodowym Czytaniu (Weekend kulturalny)

 

Narodowemu Czytaniu towarzyszy wystawa "Dulska na scenie" w Galerii Narodowego Centrum Kultury Kordegarda. Prezentowane są tam fotosy i pamiątki przedstawiające około 20 z 210 inscenizacji "Moralności pani Dulskiej", które gościły na deskach polskich teatrów. 

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Weekend kulturalny"

Prowadzący: Maja Kluczyńska

Gość: prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury

Data emisji: 2.09.2021

Godzina: 23:35

Czytaj także

Już w sobotę Narodowe Czytanie 2021. To jubileuszowa edycja

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2021 04:12
W sobotę w całej Polsce i poza jej granicami odbędzie się dziesiąte Narodowe Czytanie. Lekturą tegorocznej akcji będzie "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej.
rozwiń zwiń