X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Rzecznik NCK: czekamy na zdjęcia z muralowym Norwidem, będą nagrody

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 10:15
- Trochę zmuszamy widza poprzez patrzenie na mural do interakcji i zastanawiania się, co przedstawia - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Bancerowska, rzecznik prasowy Narodowego Centrum Kultury.
Wizerunek Cypriana Kamila Norwida podczas malowania
Wizerunek Cypriana Kamila Norwida podczas malowaniaFoto: Narodowe Centrum Kultury

Tuż przy metrze Centrum w Warszawie na tzw. Patelni powstaje niezwykły mural. Będzie ukazywał wybitnych przedstawicieli polskiej literatury. Postaci pojawiać się będą jednak dosyć nietypowo, bo etapami. Za całą akcję odpowiada Narodowe Centrum Kultury.

- Chcemy upamiętnić luminarzy polskiej literatury, których ważne rocznice świętujemy w tym roku. Jednym z bohaterów muralu jest Tadeusz Różewicz, który mówił, że mistyka i metafizyka kuchni oraz poezji są w duchowym jadłospisie człowieka równorzędne, stąd skojarzenie z kuchnią jest bardzo trafne – wyjaśnia Joanna Bancerowska rzecznik prasowy Narodowego Centrum Kultury.


dobra_zmiana.jpg
"Trzeba umieć nawiązać kontakt z widownią". Przebindowski o prapremierze komedii "Dobra zmiana"

"Różnorodna publiczność"

Jak dodała, murale to taka praca i dzieło, które Narodowe Centrum Kultury "wiesza" w wielkiej galerii, jaką jest miasto. - Bohaterów murali wpisujemy w krajobraz miasta i umożliwiamy codzienną interakcję z bardzo różnorodną publicznością bez ograniczeń wiekowych - dodała.

NCK czeka na zdjęcia np. z muralowym Cyprianem Kamilem Norwidem, podpisane hasztagiem #zdjęciezNorwidem. Zdjęcia można wrzucać na profile społecznościowe. Autorzy pierwszych dziesięciu publikacji otrzymają w prezencie książkę z oferty internetowej księgarni NCK oraz zestaw gadżetów. Do udziału w akcji zachęcają: prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor NCK oraz aktor Krzysztof Szczepaniak, którzy już opublikowali swoje zdjęcie na tle muralowego portretu C.K. Norwida.

Gościem audycji była też Marta Tittenbrun z Fundacji Zaczytani.org. Zapraszamy do wysłuchania całego zapisu rozmowy.

Posłuchaj
23:25 PR24_mp3 2021_05_27-23-35-44.mp3 J. Bancerowska o muralach przygotowanym przez NCK ("Weekend kulturalny")

Audycja: "Weekend kulturalny"

Prowadzący: Maja Kluczyńska

Gość: Joanna Bancerowska (NCK)

Data emisji: 27.05.2021

Godzina: 23:35

Czytaj także

"To problem odziedziczony po komunizmie". Prof. Szczerski o brzydocie polskich miast

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2021 21:29
- Warszawa nie udźwignęła problemu urbanizacji miejskiej - powiedział w Polskim Radiu 24 Daniel Echaust, komentując estetyczne problemy polskich miast. Gośćmi audycji byli również prof. Andrzej Szczerski i prof. Jerzy Ilkosz. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Franciszek Maśluszczak w PR24: nie biegam w poszukiwaniu fotograficznej rzeczywistości

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 10:57
- Maluję po prostu z wyobraźni, pamięci, ze szkiców i rysunków. Nie biegam w poszukiwaniu fotograficznej rzeczywistości, która jakoś psuje moje widzenie i mój świat. Próbowałem, ale zaczynam wtedy kopiować - mówił w Polskim Radiu 24 malarz Franciszek Maśluszczak.
rozwiń zwiń