X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Trzeba umieć nawiązać kontakt z widownią". Przebindowski o prapremierze komedii "Dobra zmiana"

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2021 08:00
 - Sztuką jest napisać dobry tekst komediowy, bo publiczność natychmiast go natychmiast. Trzeba umieć nawiązać kontakt z widownią i wprowadzić ją w narrację. Publiczność powinna podążać za bohaterami i być zainteresowana sceną - mówił w Polskim Radiu 24 reżyser Jakub Przebindowski z Teatru Powszechnego w Łodzi, zapraszając na prapremierę komedii "Dobra zmiana" na Rynku Manufaktury w Łodzi.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: mat. teatru

Gość Polskiego Radia 24 tłumaczył, że komedia w swoim zapisie jest tak naprawdę tragedią - Siła komedii polega na tym, że dzięki językowi i sposobowi narracji, przekazu i zdarzeń scenicznym możemy obejrzeć rzeczy tak naprawdę mało śmieszne i oswoić się z nimi. Dzięki temu, że jest to komedia, refleksja jest niby lżejsza, ale może być bardziej dotkliwa. Po czasie zdajemy sobie sprawę, że śmiejemy się z czegoś, czego sami doświadczamy. Język komediowy pomaga ludziom przybliżać lęki i obsesje. W tym jest ogromna siła tego gatunku. Tym językiem może przekazać wiele ważnych treści - powiedział  Jakub Przebindowski. 

Konstytucja PAP-1200.jpg
"Weekend kulturalny" w PR24: oferta Zamku Królewskiego z okazji 3 Maja

Bohaterką "Dobrej zmiany" jest Nadia, znana widzom z realizowanego w czasach pandemii internetowego serialu teatralnego "Pomoc domowa radzi". Akcja komedii rozgrywa się w Łodzi, w środowisku "nowych elit". Nadia, która we wcześniejszych spektaklach była postacią porządkującą rzeczywistość i dla innych miała receptę na wszystko, w najnowszej premierze sama stanie się elementem gry.

Przebindowski tłumaczył, że powstał rodzaj serialu teatralnego. - Nie są to jednak kolejne przygody Nadii z kolejnymi bohaterami, ona próbuje opisać świat. Opowiada o tzw. grze pozorów. Nadia nie jest siłą napędową zdarzeń, zostanie w nie wciągnięta i będzie musiała się z nich wydostać, zapanować nad nimi. Trochę to potrwa zanim zorientuje się w sytuacji. Perypetie będą się piętrzyć zyskując walor komediowy - podkreślił reżyser. 


Posłuchaj
22:35 PR24_mp3 2021_05_21-23-35-36.mp3 Jakub Przebindowski o prapremiera komedii "Dobra zmiana" (Weekend kulturalny)

 

Spektakl zostanie zaprezentowany na Rynku Manufaktury 22 i 23 maja; w każdym dniu zaplanowano dwa przedstawienia - o godz. 16 i 19.

Więcej w nagraniu. W audycji również o weekendowej propozycji edukacyjnej Zamku Królewskiego w Warszawie. 

***

Tytuł audycji: "Weekend Kulturalny"
Prowadziła: Maja Kluczyńska
Goście: Jakub Przebindowski
Data emisji: 21.05.2020
Godzina emisji: 23.35

PR24

Czytaj także

28. Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz. Majcher: to święto ludzi kochających góry

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 11:20
- To jest taka przygoda z górami i filmem, która myślę, że niemalże każdego może zainteresować, zaintrygować i wciągnąć. Nie tylko jest to święto filmu, ale tych wszystkich, którzy kochają wypoczynek, kochają góry - powiedział w Polskim Radiu 24 Sławomir Majcher, dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.    
rozwiń zwiń