X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Premiera płyty "Moniuszko 200". Kasia Moś w PR24 o współpracy w muzycznej rodzinie

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 12:30
Piosenkarka przyznał w audycji, że pomysłodawcą tematu płyty był jej ojciec Marek Moś. W rozmowie zdradziła, jak współpracuje się jej z członkami rodziny oraz jak wyglądała praca nad moniuszkowskim repertuarem.
Okładka płyty Kasia MośAUKSO
Okładka płyty Kasia Moś&AUKSOFoto: sklep.polskieradio.pl

Swoją premierę ma płyta Kasia Moś&AUKSO "Moniuszko 200. Mateusz Kołakowski. Mateusz Moś" - dwupłytowy album do posłuchania i obejrzenia. To zapis koncertu, który odbył się w 2019 roku w sali NOSPR w Katowicach. Za warstwę muzyczną i aranżację odpowiedzialni są: Mateusz Moś (skrzypce, brat Kasi) i Mateusz Kołakowski (fortepian). Artystce towarzyszyła jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie - Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO pod batutą Marka Mosia.

Kasia Moś 1200 forum.jpg
Ile Moniuszki w Moniuszce - czyli o nowej płycie Kasi Moś i orkiestry AUKSO

W "Weekendzie kulturalnym" gościła Kasia Moś, która opowiedziała o okolicznościach powstania nagrania, pracy z AUKSO, ale również o relacjach rodzinnych, które przekładają się na życie artystyczne. - Jeżeli chodzi o życie, to zawsze jesteśmy zgodni, jeżeli chodzi o muzykę, to bardzo często Mateusz wysyła mi jakieś swoje projekty i wtedy szczerze mu mówię, co o nich sądzę - zdradziła piosenkarka i przyznała, że w rodzinie mówią o swoim działaniu nie zawsze wyłącznie pozytywnie, ale zawsze szczerze.

Czytaj także:

W drugiej części audycji rozmowa z Kingą Świstak koordynatorką projektu "Graj o wolność - wygrasz pokój" organizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II.

Posłuchaj
22:30 PR24_mp3 2021_05_20-23-35-28.mp3 20.05.2021 Weekend Kulturalny

 

***

Tytuł audycji: "Weekend Kulturalny"
Prowadziła: Maja Kluczyńska
Goście: Kasia Moś, Kinga Świstak
Data emisji: 20.05.2020
Godzina emisji: 23.35

PR24/st

Czytaj także

Kasia Moś & AUKSO z płytą "Moniuszko 200"

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 15:00
Po fenomenalnym koncercie z okazji Roku Moniuszki - wyjątkowa muzyka trafiła na niecodzienną płytę! Na niej zapis z sali Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, z koncertu ku czci kompozytora. Wydała ją Agencja Muzyczna Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Moniuszko i nie tylko

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 00:15
W najnowszych "Serdecznych dźwiękach" Mateusz Krautwurst gościł wokalistkę, kompozytorkę i autorkę tekstów piosenek Kasię Moś. Zabrzmiały też premierowo dwa utwory z jej najnowszego albumu "Moniuszko 200", który ukaże się już w piątek, 21 maja.
rozwiń zwiń