X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Międzynarodowi partnerzy docenili naszą ciężką pracę". Dyrektor NCK o Nagrodzie Wyszehradzkiej

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 08:00
 - Nie przypisuję sobie tej nagrody, my ją otrzymaliśmy, ale ona jest dla instytucji kultury, które wspierają Festiwal EUFONIE.  To też hołd dla naszego wielkiego mistrza Krzysztofa Pendereckiego, który od początku nas dopingował, to ukłon w stronę artystów, solistów i wielkich orkiestr, docenienie łączenia różnych form muzycznych oraz słuchaczy - powiedział w Polskim Radiu 24 Dyrektor Narodowego Centrum Kultury prof. Rafał Wiśniewski.
Dyrektor NCK prof. Rafał Wiśniewski
Dyrektor NCK prof. Rafał WiśniewskiFoto: Anatol Chomicz/Forum

Narodowe Centrum Kultury decyzją ministrów kultury Państw Grupy Wyszehradzkiej zostało uhonorowane tegoroczną Nagrodą Wyszehradzką. Decyzja o przyznaniu nagrody została podjęta podczas dorocznego posiedzenia ministrów kultury Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Ministrowie zwrócili szczególną uwagę na projekt zainicjowany w ostatnich latach przez NCK - Międzynarodowy Festiwal Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej EUFONIE, który popularyzuje dorobek muzyczny krajów V4 oraz znacząco przyczynia się do wzmocnienia wymiany kulturalnej pomiędzy krajami w dziedzinie muzyki, angażując znakomite osobistości i instytucje z krajów V4.

rzeźba muzeum kultura koronawirus maska 1200.jpg
Dyrektor NCK: trzeba zadbać o działania hybrydowe oraz o przestrzeń on-line

Gość Polskiego Radio 24 podkreślił, że doceniono pracę, którą codziennie wykonuje NCK bez blasków reflektorów. - Przygotowanie tak złożonego festiwalu, kilkunastu koncertów, które odbywają się w trzecim tygodniu listopada, wymaga tytanicznej pracy, prób i doświadczeń. Nie przypisuję sobie tej nagrody, my ją otrzymaliśmy, ale ona jest dla instytucji kultury, które wspierają ten festiwal. To też hołd dla naszego wielkiego mistrza Krzysztofa Pendereckiego, który od początku nas dopingowł, to ukłon w stronę artystów, solistów i wielkich orkiestr, docenienie łączenia różnych form muzycznych oraz słuchaczy - powiedział prof. Rafał Wiśniewski.

Podkreślił też, że muzyka i dobre dźwięki wybrzmiewają w Warszawie, łącząc inspiracje Europy Środkowo-Wschodniej. - Nie chcemy być hegemonem Europy, ale partnerem, który wspiera to, co najpiękniejsze w muzyce. Międzynarodowi partnerzy to docenili - podsumował.  

Posłuchaj
22:20 PR24_mp3 2021_05_07-23-35-52.mp3 Prof. Rafał Wiśniewski o Nagrodzie Wyszehradzkiej dla NCK (Weekend kulturalny)

Narodowe Centrum Kultury znane jest też z wielu ogólnokrajowych projektów, m.in. z zainicjowanego w zeszłym roku programu "Kultura w sieci", który wspierał artystów i instytucje, gdy wybuchła pandemia. Ostatnio NCK poinformował o ponad 31 mln zł na "Konwersję cyfrową domów kultury". 

Uroczystość wręczenia Nagrody Wyszehradzkiej odbędzie się przy okazji kolejnego spotkania ministrów w ramach Prezydencji Węgierskiej w V4 w 2022 roku.        

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Weekend kulturalny"

Prowadziła: Maja Kluczyńska

Gość: prof. Rafał Wiśniewski (Dyrektor Narodowego Centrum Kultury)

Data emisji: 7.05.2021

Godzina emisji: 23.35

PR24

Czytaj także

Wyniki badań NCK. Bancerowska: tęsknimy za kontaktem z kulturą

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2021 19:00
- Wielu Polaków chętnie pójdzie teraz do instytucji kultury. Odwiedzi kina, teatry czy filharmonie - powiedziała w Polskim Radiu 24 Joanna Bancerowska, rzecznik prasowy Narodowego Centrum Kultury. 
rozwiń zwiń