X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

28. Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz. Majcher: to święto ludzi kochających góry

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 11:20
- To jest taka przygoda z górami i filmem, która myślę, że niemalże każdego może zainteresować, zaintrygować i wciągnąć. Nie tylko jest to święto filmu, ale tych wszystkich, którzy kochają wypoczynek, kochają góry - powiedział w Polskim Radiu 24 Sławomir Majcher, dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.    
Materiał promocyjny
Materiał promocyjny Foto: www.muzeumsportu.waw.pl

W dniach 7-9 maja w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie odbędzie się 28. Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz.

Polish ski mountaineer Andrzej Bargiel PAP 2018 photo pap_20180803_0NH.jpg
Wielki sukces Andrzeja Bargiela. Polak wszedł na niezdobyty szczyt, a później zjechał z niego na nartach

- Jest to najstarszy w Polsce festiwal filmów o tematyce górskiej. To wielkie spotkanie miłośników gór, miłośników wspinania się, zdobywania najwyższych szczytów, ale pasjonatów filmu - podkreślił dyrektor placówki.

W ramach 28. Przeglądu Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz został ogłoszony konkurs małych form filmowych. Posiada formułę otwartą, skierowany jest zarówno do profesjonalistów, jak i debiutantów - studentów szkół filmowych, uczelni artystycznych oraz alpinistów i miłośników gór.  

- Już w piątek o godz. 17.00 rozpoczniemy nasze tegoroczne spotkanie. Będzie ono tylko wirtualne. Ogłaszamy wyniki i prezentujemy te najlepsze propozycje przesłane przez twórców amatorów - dodał gość audycji. 

Plakat 1200

28. Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz - TRANSMISJA

- Wszyscy, którzy kochają góry, muszą zasiąść przed ekranami swoich telefonów czy komputerów, ale istnieje też już możliwość odwiedzenia nas w Muzeum Sportu. 50 osób - bo taki mamy limit - możemy zaprosić do naszej instytucji. Przygotujemy wielki ekran, na którym będzie można oglądać spotkania z największymi zdobywcami, hegemonami, tymi, którzy podbijali góry w latach 70., 80., 90. i obecnie. Wszystko będzie koncentrowało się wokół K2. W tym roku - jak wiemy - K2, ostatni z ośmiotysięczników niezdobyty zimą, znalazł swoich pogromców - Nepalczyków. W związku z tym tegoroczny pierwszy dzień przeglądu poświęciliśmy temu szczytowi i historii polskich zmagań z tą górą - podsumował dyrektor Majcher.  


Posłuchaj
22:55 PR24_mp3 2021_05_06-23-36-03.mp3 Sławomir Majcher o Przegląd Filmów Alpinistycznych ("Weekend kulturalny")

Zachęcamy do śledzenia wydarzeń Przeglądu na stronie internetowej www.muzeumsportu.waw.pl.             

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Weekend kulturalny"

Prowadziła: Maja Kluczyńska

Gość: Sławomir Majcher (dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie) 

Data emisji: 06.05.2021

Godz. emisji: 23.35

kmp

Czytaj także

"Muzeum Niepodległości pełne jest wyjątkowych wystaw". Beata Michalec zachęca do odwiedzin

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 23:59
- Zapraszamy przede wszystkim do Pałacu Przebendowskich - Radziwiłłów przy Alei Solidarności 62. Ma on swoją historię, tajemnice. W tej chwili jest po głównej modernizacji przeprowadzonej ze środków unijnych - powiedziała w Polskim Radiu 24 Beata Michalec, wicedyrektor Muzeum Niepodległości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzeum Warszawy ma nową dyrektor. Dr Karolina Ziębińska-Lewandowska zaprasza do zwiedzania

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2021 11:28
Muzeum Warszawy jest otwarte dla publiczności wraz ze swoimi 7 oddziałami. W ofercie są oprowadzenia na żywo, angażujące wykłady i aktywności dla rodzin oraz wystawy czasowe. W Polskim Radiu 24 mówiła o tym dr Karolina Ziębińska-Lewandowska - dyrektor Muzeum Warszawy.
rozwiń zwiń