X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Akademia Filmu Dokumentalnego. Kaja Klimek: chcemy docierać pod strzechy

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 11:25
- Mamy dużo pozytywnych głosów od studentów, to cieszy i pokazuje dalszy kierunek działań - tak o Akademii Filmu Dokumentalnego mówiła w Polskim Radiu 24 Kaja Klimek z Uniwersytetu Warszawskiego. 
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Fer Gregory/ Shutterstock

Gość PR24 powiedziała, że punktem wyjścia są zajęcia dla studentów Uniwersytetu Warszawskiego w kinie Luna w Warszawie, ale ponieważ mamy pandemię, filmy są udostępniane w internecie. - Można więc wziąć udział w zajęciach online, poczuć się jak w szkole i mieć kontekst dla kina dokumentalnego - powiedziała.

"Dla wszystkich"

MuzeumN1200/Forum
"Muzeum Niepodległości pełne jest wyjątkowych wystaw". Beata Michalec zachęca do odwiedzin

Na program zajęć (wykładów, projekcji i dyskusji) składają się najwybitniejsze i najżywiej dyskutowane w ostatnich latach filmy dokumentalne. To gatunek, który na początku XXI wieku nie tylko wyraźnie zyskuje na popularności, ale w świadomości wielu widzów pozostaje bardziej wiarygodnym i niezależnym niż film fabularny sposobem mówienia o rzeczywistości.

- Chcemy docierać z kinem dokumentalnym pod strzechy. Kluczem jest bohater, przy czym może to być zjawisko czy nawet grupa. Są jednak ograniczenia w postaci czasu. Ja wiedzy do głowy studentom jednak nie włożę, ale są ludzie, którzy nigdy nie widzieli żadnego filmu dokumentalnego, więc widać, że Akademia jest kierowana do wszystkich studentów np. z biologii i prawa - mówiła Kaja Klimek.

Zapraszamy do wysłuchania całego zapisu audycji, w której także inni goście, w tym Gabriela Sitek z Akademii Filmu Awangardowego i Łukasz Ronduda, pisarz i kurator.

Posłuchaj
21:17 PR24_mp3 2021_03_04-23-36-22.mp3 K. Klimek o Akademii Filmu Dokumentalnego ("Weekend kulturalny")

Audycja: "Weekend kulturalny"

Prowadzący: Maja Kluczyńska

Gość: Kaja Klimek (UW)

Data emisji: 04.03.2021

Godzina: 23.36

Czytaj także

Znikające punkty na filmowej mapie. Czy multipleksy pożrą tradycyjne kina?

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 09:00
- Kina w małych miejscowościach padały w latach '90 jak muchy. Paradoksalnie w ostatnich latach zaczęły się jednak odradzać - mówił w Polskim Radiu 24 krytyk filmowy Łukasz Jasina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Cichy dramat okupacyjny". Gociek o gruzińskim filmie "Shindisi"

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 10:10
- Dla Gruzinów to było i jest niesłychanie istotnie, podobnie jak dla Ukraińców, żeby kręcić filmy o swojej historii, najnowszej i trochę starszej - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek, komentując film pt. "Shindisi". 
rozwiń zwiń