X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Festiwal "Pamięć i Tożsamość". Wikło: prezentujemy wartościowe treści

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2021 07:46
- Tytuł festiwalu mówi o tym, że powinniśmy pamiętać, gdzie są nasze korzenie, z jakiej kultury się wywodzimy i jaka jest nasza tożsamość. Nie chcemy wchodzić w tematy powierzchownie, a prezentować wartościowe treści i mam wrażenie, że to się udaje - powiedział o odbywającym się festiwalu kultury narodowej Marcin Wikło, jeden z prowadzących. Gościem "Weekendu kulturalnego" był także Kajetan Prochyra, kurator festiwalu "Polin Music Festiwal".
Marcin Wikło
Marcin WikłoFoto: PR24/AK

Festiwal "Pamięć i Tożsamość" to impreza kulturalna, która ze względu na panującą pandemię koronawirusa, odbywa się w formule on-line. Podczas wydarzenia trwającego od 22 lutego do 1 marca, można zobaczyć szereg produkcji filmowych, serialowych, a także teatralnych. O szczegółach imprezy opowiedział w "Weekendzie kulturalnym" Marcin Wikło, jeden z prowadzących imprezę.

Oscary1200.jpg
Tajemnice złotej statuetki

Wartościowe treści

Marcin Wikło podkreślił, że festiwal obejmuje bardzo szeroki zakres dzieł. - Jest to bardzo wartościowe święto w produkcji, które są produkowane, bądź współprodukowane przez Telewizję Polską. Ten festiwal pokazuje jak szerokie jest to spectrum. Mówimy o serialach, filmach dokumentalnych oraz fabularnych i produkcjach teatralnych - powiedział.

Gość Polskiego Radia 24 zaznaczył także, że zarówno za tytułem imprezy jak i treściami jakie można na nim znaleźć, stoi nauczanie i wartości Jana Pawła II. - Tytuł festiwalu nawiązuje do ostatniej książki Jana Pawła II. Mówi o tym, że powinniśmy pamiętać o tym, gdzie są nasze korzenie, z jakiej kultury się wywodzimy i jaka jest nasza tożsamość. Nie chcemy wchodzić w tematy powierzchownie, a prezentować wartościowe treści i mam wrażenie, że to się udaje - powiedział.

- Chcemy sięgnąć głębiej do nauczania Ojca Świętego. Chcemy pokazać filmy nie tylko bezpośrednio związane z nim, ale inspirowane jego twórczością, postawą, myśleniem o Polsce i jego dumy z Polski - dodał.

Gościem "Weekendu kulturalnego" był także Kajetan Prochyra, który opowiedział o "Polin Music Festiwal".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji

Posłuchaj
21:13 PR24_mp3 2021_02_26-23-35-51.mp3 Marcin Wikło o festiwalu "Pamięć i Tożsamość ("Weekend kulturalny")

***

Audycja"Weekend kulturalny"

Prowadziła: Maja Kluczyńska

Gość: Marcin Wikło, Kajetan Prochyra

Data emisji: 26.02.2021

Godz. emisji: 23.35

dz

Czytaj także

Festiwal AfryKamera. Polski dokument o Gambii

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2020 15:50
– W Gambii spędziliśmy 5 tygodni. Przez pierwsze dwa nie wyjmowaliśmy kamery ani mikrofonu. Staraliśmy się zdobyć zaufanie lokalnej społeczności. Rozmawialiśmy z gambijskimi naukowcami, aktywistami, ale ostatecznie bohaterami obrazu zostali tzw. zwykli ludzie, których najbardziej dotyka ten problem – opowiada Małgorzata Juszczak, reżyserka obrazu "Kiedy zabraknie ryb".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tak ma być" Łukasza Grzegorzka na festiwalu Les Arcs we Francji

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 20:48
O obsadzie i fabule powstającego "Tak ma być", a także kulisach festiwalu Les Arcs w Dwójce opowiadali producentka Natalia Grzegorzek i reżyser Łukasz Grzegorzek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal mimo pandemii

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 13:00
Mimo pandemii są miejsca na świecie, gdzie widzowie mogą poznać nasze nowe produkcje filmowe. W Kirgistanie trwa właśnie Festiwal Filmów Polskich "Wisła", a w Turcji wkrótce się zacznie. Z jego organizatorką rozmawia Ryszard Jaźwiński.
rozwiń zwiń